Kelt

Jak je možné, že mi odchází platba, kterou jsem nezadal?

Tak jsem zjistil, že mi odešly peníze na nějaký účet, ale já jsem neuvedl žádné údaje z karty, ani číslo účtu a nezadával žádný příkaz. Jak je to možné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Možné to je, k vrácení peněz to ale nebude stačit. Je potřeba okamžitě zavolat na zákaznickou linku a žádat vysvětlení, případně podat reklamaci. Tady s tím nic neuděláme. Obecně je dobré mít zablokovanou kartu pro internetové platby a na mobilu zapnuté oznámení o změně zůstatku, aby bylo možné ihned reagovat.

Další odpovědi
Kepler

Není to nějaká platba, kterou si strhává banka?

Dochy

Kontaktuj svou banku. Čím dříve, tím lépe.
Nemohl někdo reklamovat něco co Ti poslal? To za jistých podmínek mohou udělat i bez Tvého požehnání. I když minimálně by Ti to měli dát včas na vědomí, optimálně by to s Tebou měli prodiskutovat a nechat si odsouhlasit.

L.G.

Pravda..je dobrý se zařídit tak, jak píší ostatní, není potřeba moc vyčkávat, jestli odněkud nepřiplave další příkaz k úhradě, o kterém byste opět nevěděl, že jste zadal 👎.

Jiří Bohumil

Nejde o podobný případ který popíši?
Stalo se mi obdobné zhruba před dvěma lety. Dostal jsem e-mail, že jsem vyhrál Iphone v nějaké soutěži na netu (nebyl jsem si jist, ale jakési jsem se snad i zúčastnil) a je pouze nutné doplatit 25,– Kč za poštovné, aby došel na mou adresu.
Já blbec se nechal „nalákat“ a zaplatil to kartou. Na štěstí pouze COOL kartou od ČSOB. Ale z karty neodešlo 25,– Kč, ale přepočet za 25 dolarů, tedy zhruba 600,– Kč a na jakýsi zahraniční účet, údajně nějaké finanční poradenské firmy, u které jsem se údajně přihlásil na jejich služby. Iphone pochopitelně žádný nedošel.
Takže šlo jednoznačně o podvod. Okamžitě jsem se snažil s nimi spojit a zrušit tuto „službu“ a žádal o vrácení platby. Pochopitelně bez úspěchu. Peníze jsem tedy „oželel“.:-(
Ale takto to neskončilo. Za měsíc tato částka odešla opět, ovšem už bez jakéhokoliv mého zadání – příkazu k úhradě.
Okamžitě jsem toto oznámil bance a kartu jsem zrušil. Dvě proplacené částky, v hodnotě našich cca 600,–Kč, jsem u mé banky (ČSOB) reklamoval.
Reklamaci první platby banka neuznala (údajně šlo o těch mnou povolených 25,– Kč, proplacených ale jako 25 dolarů.) Ovšem druhou platbu, kterou jsem již nepotvrdil a nedal ani žádný trvalý příkaz, banka uznala a peníze mi vrátila na účet.
Takže, pokud šly peníze z karty, okamžitě kartu zrušit a kontaktovat banku a řešit toto s ní. Aby nedošlo k dalšímu neoprávněnému čerpání !!!
A nenechat se nalákat na tyto podvodné e-maily!!!
Od té doby mi jich přišlo opět více. Ovšem, po mé zkušenosti už jsem se „nezblbnul“. 😉
Uvádím jako varování pro ostatní, pokud už tuto zkušenost nemají rovněž. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.