Kelt

Jak je možné, že mi některé klávesy nefungují? Co dělat?

Tak na numerické klávesnici mi nefunguje číslice 7 potom /, když píšu čísla s lomítkem, musím jít na hlavní klávesnici. Kde může být chyba? Děkuji.

Nejlepší odpověď
cochee

Pokud nemáš drahou klávesnici s mechanickými spínači, tak to neřeš a kup si novou. Může být poškozena něčím tekutým, nebo tam mohlo zapadnout smetí, nebo taky spousta jiných nedefinovatelných problémů – mám asi 4 klávesnice bez zjevného mechanického poškození, kterým přesto některé klávesy vynechávají.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Chyba je v klávesnici. Kup si novou a tuto se můžeš pokusit opravit (jestli si troufneš). Úspěšnost je tak 50/50. Pokud jde o jednu klapku, tak je možné že je pouze zoxidován kontakt. Pokud by šlo o více znaků, pak je předpoklad poškození spojů na fólii, což je většinou neopravitelné.
Pokud by šlo o klávesnici na NB, tak i ta se dá občas sehnat a vyměnit. Záleží o jaký NB jde. Třeba na starším ASUSu jsem ji vnoučatům měnil. Pokud ne, tak použít klávesnici externí.

Kepler

Klávesnice jsou obtížně opravitelné a většinou se to ani nevyplatí. Lepší je koupit si novou, ale ty nejlevnější okolo 200 Kč taky nebývají moc spolehlivé. Pokud máš integrovanou klávesnici v NB, nahraď ji novou externí.

elkon

Neřeš to a vyhoď ji. Já používám klávesnici Logitech a je úplně dostačující. Stojí tuším kolem čtyř stovek. A vydrží dlouho, ani už nevím, kdy jsem ji kupoval.