Kepler

Proč mi u každé klávesnice časem přestanou spolehlivě fungovat některé klávesy?

Je pravda, že jsem si zatím nekupoval žádné dražší a čistím je jen lihem a štětcem shora bez rozebírání. Vím, že pod klávesami je neprostupná fólie, tak by teoreticky nemělo docházet ke znečištění kontaktů/mikros­pínačů. Musím do toho bušit jak do řízku. Má vůbec cenu kupovat dražší klávesnice? Nebo ty mikrospínače u těch levnějších jsou šmejdy? Máte zkušenosti s dražšími klávesnicemi?

https://pixaba­y.com/cs/photos/kl%C3%A1­vesnice/?

Nejlepší odpověď
led

Životnosť klávesnice, rovnako ako zdravie človeka, záleží od veľa faktorov.
Záleží to nielen od výrobcu, od spôsobu práce, udržby a ochrany klávesnice voči prachu, nápojom, popolčeka a mastnoty smogu z cigariet.
Na vašu otázku možno odpovedať len dohadom, pretože nepoznáme jej podmienky k používaniu u vás. Podľa vášho popisu, vám doporučujem používať radšej klávesnicu pre ťažký priemysel, alebo pre počítače s využitím v extrémnych podmienkach.
Nech ceme, alebo nechceme, výrobky pre bežnú komerčnú „ľudskú“ výpočtovú techniku sa vyrábajú len so základnou životnosťou 2–5 rokov, aby výrobcovia mali odbyt a „bubáčiky“

PS.
videla som armádny notebook nemenovanej značky (ako nemenovaná čokoláda), ktorý vydržal neďaleký výbuch bomby.

Další odpovědi
annas

Kopila jsem se před 2 roky na Vánoce podsvícenou klávesnici. Mám monitor na stolku, klávesnice je níž na vysouvací desce, tudíž je víc ve tmě, když je po mrakem nebo v zimě bry tma.

Asi za měsíc praskla klávesa Shift. Reklamovala jsem ji, ale bohužel, neuspěla jsem – vada materiálu. Proto si už drahou klávesnici nekoupím., nehraji hry, měla jem ale radost, že jsou písmenka pěkně vidět, takže stačí obyčejn., na níž jdou klapky trochu ztuha,. .

Koupila jserm si gel na čištění spolu s klávesnicí. Bel vydrží hodně dlouho.

Jde o jiný případ, než uvádíte, ale přesto jsem 700 Kč vyhodila do kontejneru.

Edison

Konstrukcí klábosnic jsou spousty. A to je to, co je odlišuje cenami a také výdrží, spolehlivostí a dalšími vlastnostmi kláves.

Jako doplnění uvedu příklad:

Zdroj: https://www.le­temsvetemapplem­.eu/2018/06/25­/apple-priznal-chybu-ohledne-klavesnic-novych-macbooku-spousti-pro-ne-servisni-program/

marci1

Možná máš nižší klávesy. Měly by být vyšší a klávesa enter delší. 🙂

Kryšpín

Poněvadž je to převážně vyrobeno v rákosí a má to omezenou dobu činnosti

ivzez

Já mám nejlepší zkušenosti s těmi nejobyčejnějšími nejlevnějšími
klávesnicemi. Čím „vykoumanější“ klávesnice, tím dříve mi odešla.

Ale čím to je, netuším.

Kepler

led: á do riti, tušil som to. V army shopu ale kupovať nebudem.

led

to by ste museli predať auto

led

annas a Keler, používam klávesnicu pre dedkov a babky s písmenami veľkosti 1/2 dedkovho palca, zjednodušene, kašlem na vymoženosti a používam tzv.šunt, ktorý nikto nechce a vydrží najdlhšie.

annas

Ad led,

normálně bych si tak drahou nekoupila, ale protože opavdu na ni bylo špatně vidět, jak jsem napsala.

Opět jsem se vrátila k levné, jenže se smazala písmenka. Tři řady jsem přelepila, existují přelepky, které měly přesný rozměr kláves, nebylo nic vidět, ale na horní řadu zřejmě neexistují, takže už ji mám téměř celou smazanou.

Edison

Annas, existují… Já tyhle věci pak hledám podle obrázků googlem…

Edison

Kryšpíne, asitak 99% klábosnic je vyrobeno v rákosí… A celkem asitak 90% výrobků světa má s rákosím mnoho společného. V tom problém fakt nevidím. Oni uměj vyrábět… když se na ně dohlíží… a taky se tyhle výrobky musej řádně zaplatit.

Edison

I pověstnému applu se občas něco konstrukčně nepodaří…

Kepler

No jo, ale já jsem postupně vlastnil nejmíň pět klávesnic různých značek a všechny musely do kopru.

Kepler

annas: taky má v plánu příště koupit podsvícenou. Mohla byste mi napsat tu značku, ať vím, co si nemám koupit? Stejně je mi divné jednak to, že klávesnice může prasknout a ještě více to, že vám reklamaci neuznali.