Kelt

Jak to, že mi někdy nefungují některé klávesy na notebooku?

Právě jsem prováděl nějakou platbu a nefungovala mi číselná klávesnice, tak jsem to musel psát pomocí písmenné řady. To, když jsem zadával číslo účtu. Ale pro napsání kodu to fungovalo skvěle. Nebo tlačítko PRt sc, které používám při přenášení souborů, mohu tak označit stovku souborů najednou. Jinak musím každý označit kliknutím myší. Jak to spravit? Stačí restart, nebo je to elektrická závada, nebo jak? Dost mne to zdržuje. Děkuji.

Odpovědi
Kepler

Já sice NB nemám, ale klávesnice mi po čase taky začne haprovat. Nevím, jestli jde o stejný problém, jaký máš ty, ale zpravidla stačí na klávesu klepnout důrazněji. Pravděpodobně se tam dostávají nečistoty, nebo něco koroduje. Novou klávesnici kupuju pravidelně nejpozději po dvou letech.

anonym

Zní to jako vypnutý NumLock – tedy zámek na numerické sekci, který přepíná z číselných signálů na kurzorové. (Pro použití v terminálu.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.