Avatar uživatele
Kepler

Jak se dá nastavit klávesnice?

Koupil jsem novou a jsem z ní úplně vedle sebe. Nic nefunguje tak, jak jsem byl zvyklý. Některá tlačítka mají 4 až 6 znaků(!). Když jsem dřív zmáčkl nejdřív shift, celkem logicky se napsal znak nad tím. Teď ne, napíše se znak vlevo. Nebo u jiného tlačítka nezmáčknu shift a stejně se napíše znak vlevo. Je toho víc a logika mi nějak uniká. Význam některých tlačítek mi úplně uniká, např. sluníčko se znakem + nebo mínus, PU, PD, HM…s ničím takovým jsem se dřív nesetkal.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1711 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Edison

To není klábosnicí, ale nastavením ve widlích, tedaaaa… OS nepíšeš, ale předpokládám. Pravá strana je základní, pokud máš nastavenou CZ qwerty/qwertz. Levá pak základní druhé klávesnice, potažmo základní OS, většinou EN. Pokud máš nastavenou CZ QWERTY, pak na levou stranu se dostaneš současným stiskem [ctrl]+[alt]+[klá­vesa] – není to přepínač(!), nebo dle nastavení v nastavení klábosnic.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

No měl by tam být návod. Já při zapnutí počítače mám automaticky nastavenou německou klávesnici a mohu si nastavit libovolnou další. To já mám takovou kalkulačku z roku 2003, která má na tlačítku více voleb A rozhodující je barva, ne umístění. Tak třeba to funguje taky tak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Možná by bylo lepší hodit link, abychom si udělali představu. Třeba to „sluníčko +/-“ obvykle obsluhuje jas LCD (na noteboocích), na klasických klávesnicích prozměnu její podsvícení, PU = „page up“, PD = „page down“, HM = „home“ atd.

Takhle položená otázka – no nejsi ty KEPLER? Kdybych nevěděl, jak MOC tě vytěžuje dobývání, průzkum a exploatace oblastí, kde se sbíhají ženské nohy, tak bych byl na tebe SPROSTÝ! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Před nákupem klávesnice, si vždy přečtu její charakteristiku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Žádný manuál ke klávesnici nebyl a v OS jsem nic neměnil. Výroba Hong – Kong…
Asi nastoupí metoda zkoušek a omylů.

před 1711 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek