ahold

Jak je možné, že lidi nechápou a nerespektují toto nařízení?

Na ulici plno lidí nemá ani tu roušku.
Přitom: V hromadné dopravě, obchodech a na dalších frekventovaných místech musí lidé ode dneška povinně nosit jedině respirátory.
Dvě chirurgické roušky, které mohli mít místo respirátoru dříve, už stačit nebudou.
V zastavěném území obce je třeba vždy mít minimálně chirurgickou roušku!!!.
Povinnost nošení lékařských roušek je stanovena na veškeré venkovní prostory v zastavěných částí obce a v nezastavěných částí obce, kde dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň 2 osob vzdálených
Přitom nařízení zní: V zastavěném území obce je třeba vždy mít minimálně chirurgickou roušku!!!.
V ostatních případech klidně nosí respirátor, ale venku ani tu roušku.
To jsou opravdu takoví ignoranti?

Nejlepší odpověď
da ny

Snadno.
Divím se, že se divíte a takto ptáte nás. Ptejte se těch na ulici. :)
Nebo raději ne. Vyhněte se jim 2metrovým obloukem Pro astmatiky, alergiky je nošení roušky, jako když je pošlete na galeje…. Lidé s brýlemi se mohou snadno přerazit, se zamlženými brýlemi jsou v koncích. U některých diagnoz není povinné nošení roušek na ulici.

Téměř všichni Evropané mají chuť a snahu nařízení, předpis, zákon dodržovat.
Myslí na to, jak to udělat, aby bylo vše správně, jak má být.
„ČECH“ to má jinak. První o čem přemýšlí, je to, jak se z toho vykroutit, jak to obejít, jak nejlépe to zneužít. Tak to prostě je. I proto jsme, tam, kde jsme……

Další odpovědi
df

A já se zeptám proč nerozdávají ty roušky a respirátory zdarma? Lidi to nosí několik dní a nadělá to víc škody než užitku. V Bělorusku nemají žádná omezení a mají 10× míň oběti.

PepasAvalonu

Máme svobodu. Tak si pod tím někteří představují, že nemusí dodržovat zákony a nařízení vlády.
„Nikoho nenakazím vědomě, účelově, tak takové věci dodržovat nemusím, navíc je to omezování svobod.“ To jsou jejich argumenty. Pak jsou tu ještě géniové, popírající jakoukoli pandemii a covid. Škoda slov.

Alesh

Protože to je kravina. K čemu budu nosit roušku na prázdné ulici? Toto nařízení je jen typu „co bychom ještě zakázali“, jeho smysluplnost je nulová.

JežíšKristus

Pokutovat to a nahnat na ně exekutory:-)

elkon

Také to souvisí s inteligencí. Protože inteligentní člověk chápe souvislosti a nemá pak potřebu chovat se tupě.

Hlada

Je to možné a pro trochu informované lidi docela pochopitelné. Nařízení jsou chaotická a nejsou dostatečně odborně podložená. Za několik hodin po jejich vyhlášení se odborníci vyjadřují o jejich účinnosti velice pesimisticky. Jestliže místo odborníků rozhodují politici a svá rozhodnutí si vynucují pomocí policie a vojska, je pochybnost na místě.

Ametyst

Jaká logika je vyměnit nano-roušku s 99% účinností za respirátor s 94% účinností? 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Rozmohl se nám tu takový nešvar: papalášství. Myslet si, že když určuji pravidla, nejsou pro mě. Lidi, co přicházejí kvůli těmto rádobyodborníkům o existenci, jsou na tu jejich aroganci pochopitelně citliví. Možná než začnete plošně kritizovat nenošení roušek a nedodržování zákazů a příkazů, berte na vědomi, že přibývá lidí, kteří už nemají co ztratit. Tak proto.