dust8

Jak je možné, že jsem dostal informaci o porušení autorských práv u Youtube videa a jak s tím dále postupovat?

Prostě se mi líbila jedna skladba, ale napadlo mě, že bych si z ní mohl vystřihnout jenom tu nejlepší část a pak to poslouchat přes smyčku (pořád dokola). Stahnul jsem si tedy video do PC ve formátu MP4 a přes online convertor převedl do mp3. Pak jsem použil nějaký online střihací program na vystřižení té oblíbené části a nakonec použil další online convertor, abych dostal MP3 zase do MP4 formátu. Výsledné videa jsem si uploadnul na Youtube a dal jsem sdílení jen pro ty co mají odkaz na video (čili neveřejné). Název jsem zvolil následnovně uvedu to na příkladu. Řekněme, že by to byla třeba CZ hymna a já si to video z toho vystřižené pojmenoval Hymna cut (jako hymna výstřižek). Takže mám tu nevěřejné video, ale né soukromé a chtěl jsem jej případně poslat jen pár lidem dle potřeby, ale ani to jsem neudělal. Za pár hodin jsem si u videa všimhl informace, že jsou porušena autorská práva.

Video nyní nejde ani přejmenovat a ani smazat. U něj při editaci píšou.

Viditelnost – Blokováno
Stížnost na porušení autorských práv
Vliv na všechny země

Toto video nemůže nikdo sledovat kvůli nejméně jedné níže uvedené stížnosti na porušení autorských práv.

U videa se objevily informace o

Skladba – blabla
Umělec – blabla
Album – blabla
Licence udělena YouTube: – blabla

Co bych měl s tím udělat. Video má nyní již 5 shlédnutí i když jsem nikomu nedal odkaz a ten odkaz ani normálně nikdo neuvidí, takže jak se k mému videu dostali?

Je to tím použitím stejného názvu skladby i když jsem tam neuvedl interpreta? Pokud bych udělal to samé video, ale dal jiný název a dal sdílenost jen jako soukromí, tak na to už nepříjdou? Nebo si koleduju o druhou stížnost na porušení autorských práv? Co by mi mohli udělat? Zablokovat Youtube účet či úplně přístup na Youtube či by mě navštívila policie s nějakou pokutou?

Moc prosím o zodpovězení co nejvíce podotázek. Video si raději nepouštím, abych je tím případně neprovokoval.
Mě video funguje, ale asi jej mohu pro sebe používat, když jej nesmazali ne?

Odpovědi
elkon

Poučení pro příště, nezveřejňuj nic co ti nepatří.

Pepa25

Přečíst si podmínky přímo na webu Youtube – viz odkaz

Zdroj: https://www.y­outube.com/in­tl/cs/yt/abou­t/copyright/#sup­port-and-troubleshooting