samicek333

Jak je možné, že člověka vlastní chrápání neruší, ale cizí ano?

Omlouvám se, ale nevím do jaké kategorie tato otázka patří, tak to dávám do zdraví.

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Protože chrápač je na svý chrápání zvyklej a vyvjííjelo se u něj postupně. Od hlasitýho funění až po kladivo v cirkulárce to mohlo trvat třeba 20 let. Já jsem třeba zvyklej na usínání při puštěný televizi nebo rádiu, či ventilátoru na chodbě a když je u nás nějaká návštěva, tak si taky stěžuje že je to ruší. Já zas neusnu v absolutním tichu, musím mít v pozadí nějakou kulisu, nějakej šum.

Další odpovědi
Babunka

Řekla bych, že je to proto, že svoje vlastní nedokáže tolik vnímat jako to cizí. Nicméně zajimavá otázka. ;)

led

Neviem, ako vy, ale keď zatiahnem zobudí mato. Chvalabohu nestáva sa to často.
Raz som bola na koncerte, unavená po celodennej práci, sedím, počúvam hudbu… a zrazu počujem, niekto tu zatiahol (zachrápal), pozriem okolo… a to ja. Sused vedľa ma nechcel rušiť. Bola som z toho krásne červená 🙂

fablen

také mě vlastní chrápání budí

Drap

Ve vyjímečných případech prý může nastat situace že probudí i vyluzovatele. Ovšem ne uplně ale do jakéhosi polospánku a znovu usíná. Takový člověk si pak spánkem podstatně méně odpočine.

Ing.internet

Jde o stav tvojí mysli, která tento podnět navyklá a nedává mozku signály, že jsi ohrožená.