Kelt

Jak je možná, že když dva mluví o stejné věci, není to chápáno stejně?

Podotýkám, že údaje nejsou přesné, ale jde o příklad.
Informace v novinách. V roce 2015 se do Evropy dostalo 150 000 migrantů. V roce 2016 se do Evropy dostalo 780 000 migrantů.
Tytéž údaje se použijí jako matematický příklad s otázkou, o kolik procent se zvýšilo procento migrantů za uvedené roky.
No a ten příklad z matematiky je posuzován jako rasistický. Něco je shnilého ve státě dánském.
Děkuji za příspěvky a názory.

Odpovědi
Kepler

Nevím, co by mělo být na tomto příkladu rasistického. Prostě vypovídá o tom, že meziročně došlo k nárůstu počtu migrantů o 420 %, resp. na 5,2 násobek. Tečka. Jo kdyby tam byl text typu „tady vidíte jak se sem ti negři a arabáci cpou“, pak by to už rasistické bylo.