Bruny Bumble

Jak ideálně odpovědět na pracovní email ve kterém mi odesílatel tyká?

Jedná se o mail obsahující informace o nástupu do nového zaměstnání. Paní personalistka mi píše poprvé a osobně jsme se ještě nesetkaly. Je adekvátní v tomto případě v odpovědi rovněž tykat, nebo vykat?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Zvidatel

Vykat

Je to profesionálnější a zdvořilejší. Alespoň pro ty, které vůbec neznáš a zvlášť když od nich něco chceš.
Divné, že ti tyká. Ve formálních obchodních dopisech se vyká.

Další odpovědi
Baryonyx

Vykat

Kepler

Tykat

Proč bych personalistce měl vykat, když je buran? Tak to ber jako nabídku tykání, což jako první obvykle dělají ženy.

anonym

Vykat

Napište jí, že jste spolu husy nepásly a netykáte si.

Malvína

Vykat

Vykej. Ukaž, že nejsi takové nevychované hovádko jako ona, ale máš narozdíl od ní slušnost k cizím lidem. Tykáním se shodíš na její úroveň.

jsemjá

Vykat

zjentek

Vykat

Nijak. Buď rozumná ty a zabalto… prostě tu práci vzdej. Venkoncem už si tě personalistka „ochočila“ a jen Bůh ví, kam to v budoucnu ještě povede.

Arne1

Tykat

Ale v reálu si nenápadně to tykání ověř, v elektronické komunikaci to může být jinak.

elkon

Tykat

Že ti tyká, mluví samo o sobě, co je to tam za úroveň.