Avatar uživatele
paul1

Jak hodnotíte kvalitu zvuku hovořeného slova u českých filmů vysílaných na ČT1?

Velká část českých filmů vysílaných na ČT1 má podle nás horší kvalitu – srozumitelnost mluveného slova. Aspoň máme z toho s manželkou takový dojem. Možná máme chybu v nastavení TV přijímače, nebo je to tím, že jsme už v letech. Ale u jiných filmů je to O.K., rozumíme všemu.
Doplňuji 18.12.2020:
To živé vysílání a kódování by mohlo nízkou kvalitu zvuku vysvětlit, ale není mi jasné k čemu je to dobré, úplně to ničí pohodu u sledování filmu. Další šoky je vkládaná hudba, ta vždy skoro zařve, hned to musím ztišit, po skončení zase zesílit. K něčemu to ale dobré je. Protože tím, že je film špatně ozvučen, trochu nudí a usínám. Hudba mne ale spolehlivě probudí.

Upravil/a: paul1

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Kepler před 1235 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

je dobrá, protože rozumím všem slovům

Ale možná je to tím, že si zvuk pouštím přes zesilovač a bedny. Nejde mi o výkon, ale čistou reprodukci. Ty reproduktůrky, zvláště u menších TV, jsou otřesné.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

je horší, protože smysl některých slov mi uniká

Ano, srozumitelnost mluveného slova je skutečně v poslední době horší. Nedávno o tom byl rozhovor se zvukařem. Souvisí to s živým snímáním zvuku s s prostorovým kódováním.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

jiná odpověď

… čt je kapitola sama o sobě, nesleduji ji, takže nemohu hodnotit …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

je dobrá, protože rozumím všem slovům

Zvuk je úplně normální, stejný na všech kanálech. Bez ohledu jestli je to ČT, nebo další komerční televize. Jestli jsou to zprávy, hudba, sportovní přenos, nebo film.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
supersonny11

je dobrá, protože rozumím všem slovům

Tak si vemte naslouchátka lol

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

je horší, protože smysl některých slov mi uniká

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirsky

je horší, protože smysl některých slov mi uniká

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
paul1

„supersonny11“
Naslouchátka zatím nepotřebuji, i když bych už na to měl věk. Takže slyším dobře, stížnost se týkala jen ČT a jen českých filmů, ostatní jsou v pohodě. Dobře to vysvětlil (a) „Hlada“, jde tedy o živé vysílání. No nevím, co filmaře k tomu vedlo, pokud jen úspory, tak je to škoda, filmy jsou jinak kvalitní a celkový dojem je potom mizerný. No snad se to časem napraví a na něco přijdou, čím by to vylepšili, nejen to živé vysílání, ale i zvuk u hudby, ten je opravdu někdy šokující, zvuk u bežného vysílání převyšuje odhaduji tak 3×.

před 1233 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Zjednodušeně tomu rozumím tak, že se zrychlila a zlevnila výroba, takže se řeč nenatáčí postsynchronně, ale přímo živě a zvýšil se počet kanálů. Bylo by dobré, kdyby byla možnost na stereofonní televizi nastavit hlasitost jednotlivých kanálů a zadní vypnout.

před 1235 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek