gecco

Jak hodnotíte jazykové schopnosti a výkony redaktorů médií?

Tohle už je hóóódně, ale občas jsou podobné výkony k vidění, cituji:
„Kritiků některých politiků Nebo organizací zabývajících se ochranou lidských prav TaKé vyvolal Zemanův příklon k autoritářským režimům. Letos navštívil treba Kazachstán, Tádžikistán Nebo Čínu, KDE zaujal treba prohlášením, Zé se dělat Země Přijel Učit, Jak stabilizovat SPOLEČNOST.“
;-D
Zdroj: http://www.li­dovky.cz/prezi­dent-milos-zeman-ma-za-sebou-rok-plny-kontroverzi-pia-/zpravy-domov.aspx?c=A141225­_162546_ln_do­mov_mmu

Doplňuji:
Jo – tu omluvu kvituju s potěšením, je příjemné se dočíst, že ´někdo´ je si chyby vědom a lituje.
😉
Věřím, že došlo k „problému redakčního systému“ (odhaduju, že mezi židlí a klávesnicí), dokonce bych i věřil, že došlo k propojení textu z translatoru a textu k publikaci.
___
Pobavilo.

Nejlepší odpověď
quentos

Jak kterých, občas člověk valí voči, co dokáží vypustit – notabene písemně, kdy mají možnost si to před odesláním po sobě přečíst, ale neučiní tak. To je i případ odkazu v otázce – autor měl zjevně zapnutou automatickou opravu překlepů, leč v angličtině, zjevně ještě kombinovanou s automatickým překladem (viz přítomnost slovesa „dělat“ namísto české předložky „do“). Takovejhle mazec jsem teda v médiích ještě nežral :{D>

Další odpovědi
setapouch

Hezké. S nostalgií vzpomínám na reportéry Novy, kde svého času s oblibou říkali „je mimo nebezpečí života“.
Doplňuji:
Už je to opravené. A i s omluvou (ačkoli nepříliš uvěřitelnou) :D

honza19hk

To je tak, když to po sobě někdo nečte.
A nebo snad soutěží které noviny přinesou zprávu dříve?? Pak by samozřejmě nebyl čas na to něco číst.

Chybička se vloudit může ale v jednom odstavci 8 chyb je už moc.

gecco

Já si vzpomínám, jak někdy před 20 lety pronesla hlasatelka v rádiu (už netuším stanici, tím méně jméno), že „zprávu přinesly londýnské timesy“ (vysloveno „TIMESY“!)…
Zrovna jsem řídil a smíchy se téměř neudržel na silnici…
;-D

setapouch

Čtenou zprávu ještě jakžtakž dokážu pochopit – čte a než jí dojde, že je to „cize“, je pozdě. Ale napsat takový text, to už chce hodně šikovnosti…