nyjono

Jak hodnotit chování souseda? Máte podobné zkušenosti?

Přijíždím k domu kolem 1 hodiny v noci a vidím u branky souseda z vedlejší vesnice, jak se válí na zemi, nemůže vstát ani stát, pod vlivem alkoholu a druhý, drobnější a mnohem méně po vlivem ho nemůže udržet. Popíjeli u dalšího souseda.
Nelíbí se mi jednání hostitele, že nechá kamaráda odejít, když viditelně není schopný se bezpečně dopravit domů. Tak se snad kamarád nechová.
Dle mého soudu mu měl přestat nelévat, popř. ho nechat u sebe.
Co myslíte vy?

Nejlepší odpověď
Alesh

Nelze soudit, nebyl jsem u toho, když se rozcházeli. V jakém byl stavu ten u koho pili. Jak se jevil ten dotyčný, co pak nemohl vstát v době odchodu atd. Navíc byli všichni plnoletí a nepochybně nekropili poprvé, čili svým způsobem je každý z nich v tomto směru zodpovědný. Takže asi tak.

Další odpovědi
Dochy

Dokážu si představit že se v něm teprv „rozležela“ sklenička „na dobrou noc“. také si dokážu představit, že i přes nabídku přenocování trval na tom, že musí domu. Hele, soudit je snadný. Zvlášť když člověk nezná všechny okolnosti.

Nassin

Hodnotit souseda? Spíše bych hodnotil tebe, že jsi nebohému neposkytnul první pomoc nálevem z okurek nebo zavináčem.
… takové sousedy jako ty bych tedy chtít nechtěl.

Drap

Soused pil za něho? Já se domnívám, že každý pije sám za sebe.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Věková kategorie cca 40–50 let. Manželka staršího a nemohoucího nadšená nebyla, dnes ráno vstávala do práce. Ale auto nejspíš přijíždět slyšela.

nyjono

Nástin, odvoz k jejich domovů do vedlejší vesnice, na požádání byla snad lepší varianta. Naštěstí auto zůstalo čisté.
A … Drape, pokud vidím, že kamarád už začíná nezvládat končetiny ani mozek, slušně mu odmítnu nalít další.

Alesh, Dochy … asi jo. Nevím, jak dlouho těch 300 m šli. Ještě vedli 1 kolo 😃😃

Alesh

klasika, no 🙂