Vercule

Jak funguje solární power banka?

Odpovědi
magorvkleci

Má navíc fotovoltaický panel, kterým zpravidla dobíjí svůj vestavěný akumulátor. A z něj pak jako obyčejná powerbanka připojené zařízení.
Ale na otázku „jak“ musím ze své zkušenosti odpovědět „blbě: nabíjí pomalu a málo“.

Filip84

Většinou blbě, protože ten solární panel je příliš malý na to, aby tu powerbanku normálně dobil. Musela bys to mít na slunci, třeba, 10–12 dnů, aby se to úplně dobilo, a v tom počasí, které je teď, třeba i měsíc.

Existují solární nabíječky, velké, turistické, drahé (3t – 30t), které dají docela solidní výkon, ale zase je to velké, je to tak někde postavit stan, no a nabíjet notebook, telefon, satelitní terminál, atp.

Ty výkony jsou v ideálních podmínkách, tzn. nabíječka namířená na slunce, jasno, žádné stínění. Jak už je polojasno, oblačno, nebo třeba jdeš / jedeš lesem, nebo máš, prostě a jednoduše, solární panel na nosiči na kole a stíníš ho z 2/3 vlastním tělem (nebo cokoli podobného), tak ten výkon klesá, a to tak, že výrazně, máš třeba 100W nabíječku a dává ti 20W.

Na nabití telefonu, theoreticky, stačí 1–3W solární panel, ale abys nabila, třeba teď, kdy už denní doba není ani 12 hodin a střídá se sluneční svit a mraky, telefon, když jdeš na túru a máš ten panel na batohu na zádech, tak na to už Ti ten 1–3W stačit nebudou. U smartphone přidej, a pokud ho chceš i během nabíjení používat, tak hodně, i 20W může být málo, to samé tablet, nebo něco podobného.

Musela bys položit dotaz pregnantněji, co tím míníš nabíjet, kde, co od toho čekáš. Takhle jinou, než všeobecnou, odpověď dostat nemůžeš.

https://www.con­rad.cz/p/jauch-quartz-jsp120w-249326-solarni-nabijecka-120-w-2348598
https://www.con­rad.cz/p/goal-zero-nomad-200-11930-solarni-nabijecka-200-w-2386778
https://www.con­rad.cz/p/ecoflow-400w-solar-panel-664871-solarni-nabijecka-400-w-2482992
http://www.eko­vanoce.cz/shop/so­larni-nabijecky/solarni-nabijecka-goalzero-nomad7-plus-outdoor/

Hlada

Na poušti dobře. V naší zeměpisné šířce jen s nabíječkou do sítě nebo auta.