Velbloud

Jak funguje čištění počítače?

Čas od času se mi napíše, že mám plný jeden z disků a že jestli chci spustit automatické čištění. Pokaždé ho čistím manuálně, ale zajímá mě, jak čistič funguje a jestli maže všecko nebo inteligentně nemaže to potřebné. Tzn. Dokáže smazat můj nainstalovaný software nebo ho poškodit?
Doplňuji:
Dobrá, takže pokud příště spustím Čištění Disku, tak se mi nemůže nic stát, rozumím tomu dobře?

Nejlepší odpověď
anonym

vždy maže pouze dočasná data (vyrovnávací paměti – cache, temp složky), která si umí aplikace v případě nutnosti vytvořit znovu, nebo data pravděpodobně už zcela napotřebná (obsah koše)

nemusite se bat tuto funkci pouzivat, maze skutecne jen data zcela nepotrebna. Narozdil od takoveho CCleaneru ktery je ponekud duslednejsi a umoznuje (volitelne) mazat i data ktera by vam teoreticky mohla schazet.

Další odpovědi
Adlim

Pozor na programy na čištění PC,ne všechny odstraňují jen nepotřebné věci,mohl byste se potom divit co všechno Vám chybí.