Jak evropského turistu ohromí/neohromí americká města ?

Zajímalo by mě,včem by mohly/nemohly evropana jako turistu všeobecně zaujmout a nezaujmout tyto americké velkoměsta – Los Angeles,Miami,New York,Chicago .. Děkuji ?

Nejlepší odpověď
led

Hodnotiť môžem len to, čo som naozaj videla, prežila
N.Y.C. – Nádherný ohromne veľký zelený Central park uprostred mesta dýcha pokojom, Neviem si predstaviť že by tak veľkú voľnú plochu (5×20km) naši developeri nevyužili na svoje obohatenie megastavbami. Toto zelené srdce naozaj dýcha životom, ale…dýcha aj zločinom, ako ma upozornil veľvyslanec, keď som chcela pri ceste domov po zotmení prejsť cez park z West do East. Na druhej strane malosť človeka v tieni vysokých mrakodrapov, davy ľudí ako na Václaváku počas demonštrávie pomedzi ktorých sa preplieta úbohý našinec nezvyknutý na hluk a pach pomaly sa pohybujúcich krížnikov ciest.
Cesta metrom začína pri turniketoch, ak máte smolu a váš platný predplatný lístok závora nechce uznať, musíte sa vzdať vozenia a spoľahnúť len na taxi, prevažne riadenými prisťahovalcami (pred nastúpením pozrite na licenciu nad predným sklom), alebo sa prejsť peši. V metre podobne ako aj v inom metre môžte cestovať pokojne, alebo zažiť naozaj dobrodružstvo hodné pána Fogga z cesty okolo sveta… Taxik riadený Afgáncom cestou do prístavu mal kolíziu s iným krížnikom, čakala som, že začne prestrelka ako na Divokom západe, alebo na našich cestách,ale nie, obaja vodiči vystúpili, pozreli škody, vymenili si vizitky a cesta pokračovala…
Šok… chladný február, od mora vanie mokrý vietor, v tieni pri Trumpovom mrakodrape stojí nahá mladá černoška, už nie dieťa, ale ani dospelá, zahalená čiernym igelitovým vrecom na odpadky. Mlčky stojí, ruku s otvorenou dlaňou mierne vystrčenú. Hlad z nej kričí všetkými smermi. Nik si ju nevšíma… moment, snáď tento mierne obézny pán v obleku idúci smerom k nej. Priblížil sa, ruky strčil do vrecák… nevšímavo prešiel tesne okolo nej a ruky opäť voľne spustil popri tele. Nechcel vidieť biedu v tieni bohatstva… Toto je skutočný zážitok.
Nie Socha Slobody, ale ľudia žijúci v mestách, ich spôsob života v rôznych susediacich štvrtiach a pritom vzdialených mentalitou a spôsobom života od seba celé historické obdobia, to stojí za zhliadnutie. Zážitky nielen z centrálnej bohatej časti Manhatanu, ale aj z Harlemu, Malého Talianska, Bohémie (tu si našinec musí dávať pozor na rodákov zneužívajúcich národnostné príbuzenstvo) hodno zrovnávať aj so zážitkami z potuliek po rodných hájoch a lúk, miest strednej Europy, aj životom kdekoľvek vo svete.
Dôležité je chodiť po svete s otvorenými očami a ušami, nebáť sa jesť a dýchať spoločný vzduch s „domorodcami“

Další odpovědi
Drap

Neohromí. Města nejsou pro pořádného turistu atraktivní