Elaela

Jak efektivně denně zálohovat Microsoft Outlook?

Denně stahuji několik email adres do Outlooku aby byly všechny vidět, ale nestalo se jen jednou při poruše PC, že při ručním zálohování – když si vzpomenu, např. 1× za měsíc nebo dva – pak příjdu o poštu mesíc nebo dva.
Zálohovat celé PC není až tak nutné velmi často, zato emaily ano.
Mám představu trvale napojeného externího HD na který se bude denně ukládat pošta z Outlooku, a v případě poruchy PC příjdu maximálně o 1 den pošty.
Umíte mi doporučit jak a čím?
Děkuji

Odpovědi
Imbecil.cz

Já jsem toto kdysi řešil v Thunderbirdu, ale pravděpodobně to bude aplikovatelné i na ostatní e-mailové klienty.

Poštu stahuju přes pop3. Nastavil jsem si, že se zprávy po stažení nesmažou na serveru okamžitě, ale až po 3 letech. Takže stačí udělat běžnou zálohu jednou za hodně dlouho a pokud se něco pokazí s počítačem, stáhnu si zprávy opět ze serveru.

Ještě co se týče toho smazání po 3 letech – tím mám vyřešeno, že se časem server nezahltí neaktuálními zprávami. Ale technicky by to šlo udělat i tak, aby se to ze serveru nesmazalo nikdy.