Pavel CZ

Jak dostat „vařič“ na dovolenou?

Nedávno jsme letěli do Portugalska a cestou tam jsme normálně převezli v krosně propan-butan na vaření,ale cestou zpět nám jej na letišti zabavili.Teď chceme zase letět do Řecka a bojime se,ze nam to zabavi.Je nejaky zpusob,jak to prepravit,aniz by na to prisli?

Nejlepší odpověď
Lencis

Co nesmí do letadla vůbec – tedy nemůže být přepravováno ani v jiném
typu zavazadla než je kabinové :

  • výbušniny a nástražně výbušné systémy
  • plyny (propan – butan, apod.), obranné spreje
  • hořlavé pevné a tekuté látky, radioaktivní látky
  • okysličovadla a organické peroxidy
  • toxické nebo infekční látky
  • žíraviny, včetně rtuti a autobaterií

Bezpečnostní pracovníci jsou při provádění bezpečnostní kontroly oprávněni v případě
pochybnosti nebo podezření zakázat přepravu jinak povolených předmětů

Z tohoto jasně vyplívá že propan-butanový vařič letadlem převážet nemůžete. Máte tedy jen tři možnosti.

  1. pořídit jiný druh vařiče
  2. neletět letadlem
  3. zkusit nějak zamaskovat a doufat že převezete, ovšem s tím rizikem, že o něj opět příjdete.

Přesný návod jak zamaskovat v zavazadle propan-butan bombu fakt nemám 🙂

Další odpovědi
Dandi

Jet autobusem…jinak asi koupit elektrický no :)

pepee32

koupit nový v místě pobytu