evinka1

jak donutit pronajímatele bytu o předložení originál dokladů o vyúčtování energií?

paní mi předložila pouze rukou psaný papír,kde podle ní, máme ještě doplatit.a že doklady odevzdala na Fú. je mi jasné, že originály zřejmě neodevzdává.dom­nívám se, že by nám měla vrátit cca 5tisíc kč, jak můžu púostupovat.nerada bych někde udělala chybu

Nejlepší odpověď
tom004

Doporučeným dopisem požádat o předložení vyúčtování,do určitého data,kopii i podací lístek uschovat.Nebude-li reagovat,nezbý­vá,než použít právníků a počkat na rozhodnutí soudu.Třeba ji to popožene,ještě před soudem.

Další odpovědi
Deli

Pokud to majitelka odmítá, můžete zkusit oslovit přimo správu domu, která rozúčtování na jednotlivé byty provádí. Snad Vám vyjdou vstříc.
Nebo prostě podejte písemnou reklamaci vyúčtování majitelce bytu, nejlíp doporučeným dopisem – a tím ji donutíte, aby to s Vámi dál řešila.

anonym

K odpovědi tom004, bych ještě doplnil, že bývá efektivní před podáním žaloby zaslat doporučeně, nejlépe od právního zástupce výzvu s douškou nabídky na mimosoudní dohodu před vlastním podáním žaloby.
Obě strany ušetří čas a soudní i právní náklady.

anonym

Nedoplatek – podle majitelky nedoplatek samozrejme neplatte a zkuste zavolat na elektrarny , maji tam bezplatnou tel. linku . Nebo si tam zajedte. Jestli by vam tam neporadili. Kdyz mate s majitelkou uzavrenou smlouvu , mohli by vam vyjit vstric. Normalne se uvadi cislo smlouvy s CEZ , al ejen se zkuste poptat. Jinak , doporuceny dopis , pozdeji pravnik. -iv-