Jak dochází ke znehodnocení oběživa? Nemyslím mechanicky.

Odpovědi
anonym

Inflací…
Ochotou majitelů „oběživa“ je měnit za stále méně a méně hodnotné věci (inflace).
😉

Pepa25

Inflace znehodnocuje peníze (konkrétní měnu), neboť při růstu cen (inflaci) je možné za stejnou cenu možné koupit méně zboží či služeb.
Doplňuji:
jjj123456789: nějak jsem nepochopil konstrukci, proč by měl prodej dev. rezerv poškodil importéry surovin. Nemáš chybu v úvaze?

jjj123456789

Inflací, která vzniká např. tak, že „geniální“ guvernér ČNB začne prodávat měnové rezervy, čímž půjdou české firmy, které nakupují suroviny v zahraničí a pak exportují (naprostá vtšina) do kytek.

Jindra B

Tím, že je ho víc a víc. Dokud máš k jídlu třeba bramborový salát s řízkem jednou za měsíc, budeš ho mít třeba i rád. Pokud by tě ho ale někdo nutil jíst denně, brzo ti přestane chutnat… S penězi je to podobné :)