is0lat3d

Jak dobře udělat zadek v disciplíně požární útok?

Poběžíme zadek klasicky ve třech lidech, ale nemáme moc natrénováno. Dopředu také neběží žádní sprinteři, běháme jen okrskové závody. Jde o to, že parťák u spoje dokáže nabrat vodu a trefit se, ale potřebuje mě (strojníka) na pomoc se šroubováním spoje. Já nejdříve zamontuji savici ke stříkačce a poté mu pomůžu. Asi nemohu po tom prvním úkonu hned dávat plyn, protože bych pravděpodobně zalil předek příliš brzy, takže si představuji, že nechám otevřený ventil, pomůžu parťákovi a až se vrátím ke stroji, tak podle situce vpředu by mělo stačit přidat plyn a zavřít ventil, pokud se mu podaří nabrat vodu. Opravte mě, pokud se pletu v tom, že by to takle mohlo jít, případně navrhněte, jak bych to mohl provést efektivněji. Děkuju.

Odpovědi
nyjono

Píšeš, že nemáte moc natrénováno.
V tom to možná bude.
Měli byste víc trénovat, pokud chcete jezdit na soutěže.

led

Použite ruský systém: „na cvičení ako v skutočnom boji“.
Skúste to vidieť ako ostrý zásah, nie „akože“.
Nemyslite na súťažný čas, ale na oheň, ktorý treba lokalizovať, zlikvidovať, na ľudí, ktorí sú v ohrození.
Nakreslite si schému požiarneho útoku, kto čo má robiť, kde sú časové nezrovnalosti a trénujte, Najprv „nasucho“ bez fyzických prostriedkov, potom aj s požiarnym vybavením, bez vody a na záver komplet aj s vodou. Trénovať a premýšľať. Dobrá pomoc je trénig nakrúcať na videozáznam a potom si ho pozrieť a zhodnotiť. Keď ste priamym dieľčim účastníkom často nevidíte celok, pomocou videa tento problém odstránite.