reika

Jak dlouho vydrží televizor?

Dobrý den. Můj televizor včera 2× sám vypnul. Mám ho od r.2013, „LG 42 LS 5600“. Co to znamená? Jak dlouho dnes televizor vydrží? Děkuji.

Nejlepší odpověď
brillant

Četl jsem, že statistiky ČSÚ udávají maximální životnost 5–7 let (u televizorů).

Zdroj: https://www.an­tena.cz/zivot­nost-spotrebni-elektroniky-vc-satelitnich-prijimacu-c224/

Další odpovědi
Ametyst

V globalizovaném světě není cílem vyrábět a prodávat trvanlivé výrobky, ale naopak nabízet a prodat je zákazníkům co možná nejrychleji, nejlépe každé 2 roky. Kšefty se musí hejbat, jsme konzumní společnost. Jak dlouho vydrží čínská kvalita za evropskou cenu, to nikdo neví.

ivzez

Šest let je podle mne celkem dost, elektrospotřebiče
poměrně často „odejdou“ pár dnů po skončení záruky.

Kepler

První černobílé televizorky s vakuovou obrazovkou a se skříní z dřevěného masivu vydržely klidně i 30 let. Neobsahovaly polovodičové elementy, jen elektronky a přispívaly k tepelné pohodě domova. Dnešní přístroje jistě nabízí daleko kvalitnější obraz, ale ne na moc dlouho. Mám cosi z čínských komponent (na značce nezáleží) a ještě po v záruce odešlo podsvícení LED obrazovky. Po dalších dvou letech to vypadá, že se to chystá opět do pryč. Takže bych to tipoval tak v průměru na pět let. Naštěstí dnes přístroj stojí jen asi 1/30 ceny toho pravěkého držáku. Stejně je to ale mrháním materiálem.

mosoj

Asi ví že od nového roku již nebude k ničemu.
Celková doba vlastnictví nic neříká. Rozhodující je kolik hodin denně je v provozu.
Nicméně LG TV mají ve firmwaru nastaveno hlídání času denního provozu. Pokud TV hraje moc dlouho, TV se sám vypne pro případ, že by jsi na něj zapomněla. Potom má ještě funkci, kdy si můžeš dobu vypnutí sama nastavit. Když to ale vypnulo dvakrát tak tato to nebude. Také mám LG od roku 2015. TV hraje téměř denně cca od 18,30 do 01,00 pak se sám vypíná. Dobře se při něm spí. Zatím bez závad. Stejně ale půjde do háje kvůli DVBT 2 a hlavně kvůli HEVC!!!! DVBT2 totiž má, ale k ničemu. Když jsem si ho kupoval, chtěl jsem, aby to DVT2 měl. Všichni se divili k čemu to potřebuji a stejně to bylo málo. HEVC byl doplněn později. Velice chytré a silně kapitalistické.

Kelt

Televizor vydržel za doby mého dětství skoro 20 roků, dnes se vyrábí tak, aby vydržel záruční dobu, to je 2 roky, někdy i 5 ale musí se k tomu něco přidat a pak máte zboží zdarma. Já takto koupil žehličku, a protože se zkazila a zaplatil jsem více za záruku, dostal jsem ještě v době záruky novou žehličku.
U těch televizorů, taky jsem se podílel na výrobě, a bylo úkolem šetřit materiály, co to šlo. Pak nebylo divné, že televizor vydržel několik roků, obvykle 2 roky záruka a televizor ještě několik let možná pracoval, možná ne. Všechno je to proto, že se televizory montují v různých zemích s levnou pracovní silou a všechny součástky se dělají hromadně, občas se nějaká proměří a předpokládá se, že když vyhovuje určitá část, je vyhovující i zbytek.

Kajoch

Nebuďme naivní.Kdo by ty miliony televizorů ,které denně sjíždějí z výrobních pásů za chvíli kupoval?

Drap

U každého kusu je to jiné. Jestli vydrží nebo ne, ti odborně dokáží poradit v servisu. Tady to nikdo netuší.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Kepler: Píšeš o době, kdy si výrobci hleděli reputace. Dnes věc naprosto zapomenutá. Dnešní doba je ovládaná chamtivostí.

Pepa25

Ametyst: kolik vám, je že nadáváte „na dnešní zkaženou dobu“? To dělají důchodci, ve všech dobách. Mimochodem konzumní společnsot kritizoval už Marx, tak to evidentně není záležitost posledních pár let …

Kepler

Důchodci? Ani bych neřekl, leda tak skalní komunisté, co nemuseli ani moc makat a prašule byly. Dnes nadávají především ti, co socialismus nezažili. Třeba Kryšpín a spol.

Ametyst

Západní důchodci už ani nenadávají a rovnou se stěhují do Maďarska, do Čech, ještě před eurem masově skupovali nemovitosti ve Španělsku a na jihu Francie. Naši sousedé jsou Rakušani na penzi. V Podkrkonoší jsou holandské vesnice. Nic než fakta.

Pepa25

Pokud jsou vaši sousedé Rakušani a vy z toho usuzujete, že se západní dcůhodci masově stěhují do Maďarska a Čech, pak se dopouštíte unáhleného zobecnění, kdy usuzujete na vlastnosti celku na základě příliš malého vzorku.

Ametyst

Dnešní doba není zkažená, Vůbec nic takového nepíšu. Vidím jen souvislosti, můžu porovnávat, a uvádím fakta. Nikdy nebyla doba takhle globalizovaná, že pár bohatých je extrémně bohatých, až tak, že budou svrhávat jim nepohodlné vlády, a zbytek lidstva bude chudnout. Naštěstí umím cizí jazyky a nejsem závislá na českých přejatých a špatně a tendenčně přeložených zprávách. Je lepší si ty výlupky poslechnout v přímé řeči.

Pepa25

Docela by mě zajímaly ty vaše zdroje „nešpatných a netendečních zpráv“. BBC a CNN to asi nebude, že?