Avatar uživatele
Bronzový

Jak dlouho vydrží televizor?

Dobrý den. Můj televizor včera 2x sám vypnul. Mám ho od r.2013, "LG 42 LS 5600". Co to znamená? Jak dlouho dnes televizor vydrží? Děkuji.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Četl jsem, že statistiky ČSÚ udávají maximální životnost 5-7 let (u televizorů).

Zdroj: https://www.antena.cz/zivotnos t-spotrebni-elektroniky-vc-sat elitnich-prijimacu-c224/

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

V globalizovaném světě není cílem vyrábět a prodávat trvanlivé výrobky, ale naopak nabízet a prodat je zákazníkům co možná nejrychleji, nejlépe každé 2 roky. Kšefty se musí hejbat, jsme konzumní společnost. Jak dlouho vydrží čínská kvalita za evropskou cenu, to nikdo neví.


Avatar uživatele
Zlatý

Šest let je podle mne celkem dost, elektrospotřebiče
poměrně často „odejdou“ pár dnů po skončení záruky.


Avatar uživatele
Zlatý

První černobílé televizorky s vakuovou obrazovkou a se skříní z dřevěného masivu vydržely klidně i 30 let. Neobsahovaly polovodičové elementy, jen elektronky a přispívaly k tepelné pohodě domova. Dnešní přístroje jistě nabízí daleko kvalitnější obraz, ale ne na moc dlouho. Mám cosi z čínských komponent (na značce nezáleží) a ještě po v záruce odešlo podsvícení LED obrazovky. Po dalších dvou letech to vypadá, že se to chystá opět do pryč. Takže bych to tipoval tak v průměru na pět let. Naštěstí dnes přístroj stojí jen asi 1/30 ceny toho pravěkého držáku. Stejně je to ale mrháním materiálem.


Avatar uživatele
Zlatý

Asi ví že od nového roku již nebude k ničemu.
Celková doba vlastnictví nic neříká. Rozhodující je kolik hodin denně je v provozu.
Nicméně LG TV mají ve firmwaru nastaveno hlídání času denního provozu. Pokud TV hraje moc dlouho, TV se sám vypne pro případ, že by jsi na něj zapomněla. Potom má ještě funkci, kdy si můžeš dobu vypnutí sama nastavit. Když to ale vypnulo dvakrát tak tato to nebude. Také mám LG od roku 2015. TV hraje téměř denně cca od 18,30 do 01,00 pak se sám vypíná. Dobře se při něm spí. Zatím bez závad. Stejně ale půjde do háje kvůli DVBT 2 a hlavně kvůli HEVC!!!! DVBT2 totiž má, ale k ničemu. Když jsem si ho kupoval, chtěl jsem, aby to DVT2 měl. Všichni se divili k čemu to potřebuji a stejně to bylo málo. HEVC byl doplněn později. Velice chytré a silně kapitalistické.


Avatar uživatele
Stříbrný

Televizor vydržel za doby mého dětství skoro 20 roků, dnes se vyrábí tak, aby vydržel záruční dobu, to je 2 roky, někdy i 5 ale musí se k tomu něco přidat a pak máte zboží zdarma. Já takto koupil žehličku, a protože se zkazila a zaplatil jsem více za záruku, dostal jsem ještě v době záruky novou žehličku.
U těch televizorů, taky jsem se podílel na výrobě, a bylo úkolem šetřit materiály, co to šlo. Pak nebylo divné, že televizor vydržel několik roků, obvykle 2 roky záruka a televizor ještě několik let možná pracoval, možná ne. Všechno je to proto, že se televizory montují v různých zemích s levnou pracovní silou a všechny součástky se dělají hromadně, občas se nějaká proměří a předpokládá se, že když vyhovuje určitá část, je vyhovující i zbytek.


Avatar uživatele
Bronzový

Nebuďme naivní.Kdo by ty miliony televizorů ,které denně sjíždějí z výrobních pásů za chvíli kupoval?


Avatar uživatele
Zlatý

U každého kusu je to jiné. Jestli vydrží nebo ne, ti odborně dokáží poradit v servisu. Tady to nikdo netuší.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

  • Vložena před 171 dny
Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Kepler: Píšeš o době, kdy si výrobci hleděli reputace. Dnes věc naprosto zapomenutá. Dnešní doba je ovládaná chamtivostí.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Ametyst: kolik vám, je že nadáváte "na dnešní zkaženou dobu"? To dělají důchodci, ve všech dobách. Mimochodem konzumní společnsot kritizoval už Marx, tak to evidentně není záležitost posledních pár let ...

Avatar uživatele
Zlatý

Kepler

Důchodci? Ani bych neřekl, leda tak skalní komunisté, co nemuseli ani moc makat a prašule byly. Dnes nadávají především ti, co socialismus nezažili. Třeba Kryšpín a spol.

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Západní důchodci už ani nenadávají a rovnou se stěhují do Maďarska, do Čech, ještě před eurem masově skupovali nemovitosti ve Španělsku a na jihu Francie. Naši sousedé jsou Rakušani na penzi. V Podkrkonoší jsou holandské vesnice. Nic než fakta.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Pokud jsou vaši sousedé Rakušani a vy z toho usuzujete, že se západní dcůhodci masově stěhují do Maďarska a Čech, pak se dopouštíte unáhleného zobecnění, kdy usuzujete na vlastnosti celku na základě příliš malého vzorku.

Avatar uživatele
Bronzový

Ametyst

Dnešní doba není zkažená, Vůbec nic takového nepíšu. Vidím jen souvislosti, můžu porovnávat, a uvádím fakta. Nikdy nebyla doba takhle globalizovaná, že pár bohatých je extrémně bohatých, až tak, že budou svrhávat jim nepohodlné vlády, a zbytek lidstva bude chudnout. Naštěstí umím cizí jazyky a nejsem závislá na českých přejatých a špatně a tendenčně přeložených zprávách. Je lepší si ty výlupky poslechnout v přímé řeči.

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

Docela by mě zajímaly ty vaše zdroje "nešpatných a netendečních zpráv". BBC a CNN to asi nebude, že?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 990
Zlatý Bedy 675
Zlatý Hlada 481
Zlatý gecco 476
Zlatý ge0rge 434
Zlatý www 412
Zlatý led 322
Zlatý Dochy 319
Zlatý Drap 300
Zlatý beer 297

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.