Beno

Jak dlouho vám vydrží dnešní boty?

Boty Prestige se dříve vyráběly i ve firmě BOPO Třebíč. V Čechách byly dva výrobci. Boty bývaly kvalitní.
Potom se objevovaly levnější napodobeniny z Asie. Těm hlavně praskaly podrážky.

Nejlepší odpověď
Malvína

Vzhledem k mým asi šedesáti párům, a díky tomu častému střídání, několik let.

Další odpovědi
elkon

To je různé, podle výrobce a typu obuvi. Já např. rád nosím boty Prestige. Protože je nosím již několik desítek let, mohu porovnávat. Nejdéle mi vždy vydržely ty, které byly vyrobené ještě v době socialismu. Nosil jsem je několik let a když začaly vykazovat určité opotřebení, tak jsem je ještě nosil v práci a pro běžné nošení jsem koupil nové. Tak to bylo vždy, až do převratu. Po roce 1990 začala kvalita upadat. Za rok se začala odírat barva a pak dokonce praskla podrážka, v místě, kde se bota ohýbá při chůzi a ještě se podrážka rozlepovala. Toto se stává stále a dokonce už i barva je jiná, je matná a na botě nedrží. Stačí někde zavadit a je to hned znát. Tak vypadá kapitalismus v praxi. Jednou jsem při koupi na toto téma hovořil v jedné prodejně s prodavačkou. Řekla mi zajímavou věc. Boty začala firma dělat nekvalitní (např. do podrážky údajně přidávají saze), aby moc nevydržely a zákazník byl nucen kupovat další. Myslím ale, že to je krátkozraké. Pokud se něco takového stane, zákazník už takový výrobek nekoupí, tak nevím co je lepší. Vyrábět kvalitně a udržet dobré jméno firmy, nebo takto firmu zlikvidovat.

Rokio

Myslím si tak, že v průměru dva až čtyři roky.

Disraeli

Hodně rozdílně, nejen podle ceny. Některé jen pár málo měsíců (asi nejčastěji), jiné i roky. Většinou tak do dvou let, některé i víc, ale často se znatelným opotřebením.

paul1

Nemám jich moc, ale zatím drží, střídám je. Rekordmanem jsou čižmičky, které pamatují ještě Husáka. Nosím je po dvoře v zimním počasí. Zips je už nefunkční, ale ostatní je globálně v richtiku.

Justin1

Mám dva roky staré boty a ještě se s nimi neloučím.

JežíšKristus

Roky

zjentek

Jako vůbec! Pokud jdu a věřím na ty kecy o výrazných slevičkách 33% A VÍCE, někdy i ŠEDESÁT a nakonec (po slevě) si vysmátý koupím boty za 699 tvrdých českých, tak NA TUTI jsou to boty na JEDNU sezonu a papa, botičky se poroučejí, nezávisle na výši slevy! (; D; D;

EKSOT123

Hodně záleží na člověku, co s nimi podniká. V práci v lomu se někdy sešly takové podmínky, že žádné neměly šanci víc než měsíc. Když jsem byl mladý, tak mi ani žádné civilní boty nevydržely víc než půl roku. (Vydržet = dokud to nějak drží na noze.)

RyuzakiKate

Jestli je „dnešní bota“ kvalita typu Vietnamec, Deichmann, CCC apod., tak to opravdu houby vydrží a jsou maximálně na nafocení do katalogu.
Kvalitní a nejlépe kožená obuv je základ a je potřeba si za ni připlatit, nešla bych pod cca 1 400 Kč. Rovněž je třeba se o obuv starat a volit vhodné druhy do vhodného počasí. Co jsem se zaměřila na tyto důležité body, vydrží mi boty snad do konce života :))

Emefej

Jeden den. Zítra už budou včerejší.

KaraskovaAl

No… jako jak který :D Měla jsem teď kotníkové na zimu a vydržely mi celkem 4 měsíce :D Katastrofa prostě! Ale teď uvažuju, že bych si koupila barefoot boty. Nosíte je? Jak jste s nimi spokojené?

elkon

Beno – boty, které mám nyní na mysli, vyrábí firma Moleda s.r.o. ze Zlína.

zjentek

Elkon nemáš v tom guláš? Vysvětli prosím pojem „běžné nošení“, bo na Prajzské v běžné obuvi a běžných hadrech jdeme zpravidla do práce. Bo my na Prajzské běžně žijeme v práci, víš? Ty seš z Prahy? (;

elkon

My normální lidé, nosíme v práci pracovní oděv a pracovní boty. Po práci se osprchujeme, převlékneme do civilního oděvu a obuvi a jdeme domů. Co je u vás mě nezajímá.

zjentek

No ale civilní anebo vycházkový přece není synonymem k běžný, nebo ano? Takže když tady právě ty píšeš o normálnosti, tak o čem to tady v tvém případě vlastně plácáš (já to nechápu tak fakt sorry).

elkon

Že to nechápeš je tvůj problém a mě to nepřekvapuje.

zjentek

A mě nepřekvapuje že máš předposlední slovo.