Vitolko

Jak dlouho trvá vyřízení pracovního víza pro cizince v ČR?

Zdravím,

moje přítelkyně z USA zažádala o pracovní vízum do ČR, aby zde mohla legálně pobývat déle než jen 90 dní jendou za 180 dní na turistické vízum (a aby tady mohla pracovat samo). Bohužel jsem nikde nedohledal, jak dlouho můžeme na vyřízení tohohle víza čekat. Napoví prosím někdo?

Díky za pomoc a ZDAR!

EDIT: Moje otázka vlastně správně zní kolik dní, resp měsíců mají úřady na vyřízení(je-li to někde daný)? Díky.

Odpovědi
autacek

Dlouho. Pochází ze stabilní země, tady se davaji viza predevsim tem, co sem neprisli pracovat, ale vyuzit vyhody nasi demokraricke spolecnosti a socialniho zabezpeceni, ktere v jejich zemi nejsou.

Ametyst

Když přítelkyně půjde 90.den na cizineckou policii zažádat o vízum, tak se jí obvykle zeptají, na jak dlouho ho chce, a dají jí razítko ihned. Předloží adresu pobytu a cestovní pas, a vyplněný formulář.
Pak je varianta, že ji cizinecká policie pošle na Ministerstvo vnitra, oddělení azylové a migrační politiky, kde vyplní další formulář, pokud chce zažádat o trvalý pobyt. Tohle se dá zvládnout během jednoho dne.

Pepa25

Je to asi dáno správním řádem (tzn. lhůta 30 dnů), ale nejsem si jistý. Nebude to ale hned (jat tvrdí Ametyst) ani nerozhoduje odkud je (viz autacek).

zjentek

Autacku seš Čech, předpokládám. Nepíšeš z Německa, nebo tak někde podobně, co? Bo mě nenapadá, odkud by sem k nám kdo lezl… a jestli tady kdy našli migranta, tak se borák ztratil a první udivená otázka bobíka směrem k uniformě většinou zněla: dójč? D;

Ametyst

Ty nevíš, že jsme tranzitní země? Nedávno se vyrojila skupina špinavých zanedbaných migrantů, co cestovala ilegálně na nákladním vlaku ze Srbska, v Ústí nad Orlicí! Zkoušejí to stále, nemají co ztratit. Chtějí hlavně do Británie.