pn65

Jak dlouho trvá než se vrátí dobírka?

Vím že to jsou asi 3 dny, ale nevím,jestli se do těch 3 dnů počítají i víkendy a svátky.

Odpovědi
Löwe

Do 3 pracovních dnů.

McArthur

Pokud uplynula úložní doba zásilky a adresát si ji nevyzvedl a ani neprodloužil úložní lhůtu, tak se vrátí do 3 pracovních dnů, tj bez víkendů a svátků. Při vrácení dostanete od pošťáka část ceny doběrečného a poštovné můžete vymáhat na neposedném adresátovi, protože porušil zákon. Šance na vymožení poštovného je ale obvykle malá.