Organa

Jak dlouho trvá funkční období soudce obecného soudu?

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že omezené funkční období je pouze u Ústavního soudu. Jinak to upravuje zákon 314/208 takto:
Asi nejvýznamnější změnou původního vládního návrhu je zavedení omezeného funkčního období funkcionářů soudů, a to na 7 let u předsedů a místopředsedů okresního soudu, krajského soudu a vrchního soudu a na 10 let u předsedů Nejvyššího soudu a Nejvyššího správního soudu. Nevylučuje se však možnost, aby předseda nebo místopředseda soudu byl po uplynutí svého funkčního období opětovně jmenován, ovšem za předpokladu, že po dobu výkonu své funkce nebyl shledán odpovědným za kárné provinění a současně nebyl po dobu výkonu funkce pravomocně odsouzen za trestný čin. Přechodná ustanovení byla nastavena podle toho, kdy byli jednotliví funkcionáři jmenováni do své funkce, aby docházelo k postupnému obměňování.