Zacheus

Jak dlouho to trvalo, než z ukazatelů v okolí Zlína zmizely směrovky ukazující cestu do Gottwaldova?

Nejlepší odpověď
annas

Gottwaldova – tento název město neslo přesně 41 let.

Krátce po sametové revoluci, 21. prosince 1989, schválila rada tehdejšího jihomoravského Krajského národního výboru opětovné pojmenování Gottwaldova historickým názvem Zlín, a to s účinností od 1. ledna 1990."

https://zlin.roz­hlas.cz/pred-70-lety-se-ze-zlina-stal-gottwaldov-cilem-bylo-vymazat-batu-z-pameti-lidi-7684647

Ještě před schválením názvu Zlín, se pod tabulí Gottwaldov objevíl název Zlín,. Nevím přesně, za jak dlouhou dobu byly vyměněny ukazatele směru.

Další odpovědi
Drap

15 dní

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.