Anett.S

Jak dlouho spí šnek a jak dlouho vrána?

Odpovědi
manon

Hlemýždi přečkávají zimu v tzv. zimním spánku, kdy si zalepí „vchod“ (prostor mezi obústím) pevnou blánou z uhličitanu vápenatého a zahrabou se do hlíny. Do spánku samotného se ponoří asi v říjnu, v dubnu se probouzí k životu.

Vrány zůstávají aktivní a v našich krajích i v zimě. Tak asi spí jen v noci někde ve větvích.
Doplňuji:
„Vrány v noci spí, jen hlupáci, sny a věci ve tmě skryté bdí.“

balca

:D :D :D

Nykki

Pozoruj a zjistíš …

mosoj

Šnek spí dokud ho vrána nesezobne. Pak už nespí!

Prdelník

až si dostatečně odpočine,a vrána spí tři

Flori3965

Tři