Avatar uživatele
anony.M

Jak dlouho se vaří čočka?

V receptech je všude napsáno jen „vařte do měkka“…Ale já bych ráda věděla,aspoň orientačně,jak dlouho čočku vařit (když je předem cca 2 hodiny namočená)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kavac před 3787 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Čočku nenamáčím,vařím asi hodinu.Ovšem záleží i na typu čočky.Hlavně předem nesolit,to ti nezměkne vůbec.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Běžná čočka se vaří cca hodinu a namáčet se nemusí. Namočené to trvá cca 30 minut.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
To jsem já

Zrovna teď jsem čočku dovařila 🙂 měla jsem ji namočenou už od večera, takže asi 12 hodin. Vařila se jen 10 až 15 minut. Přidám osobní typ na vylepšení čočky: dnes jsem do ní zkusila mimo cibulky, mouky, octa a cukru, soli a pepře přidat i na jemno nestrouhanou mrkev, kyselé okurky, celer, česnek a zelenou petržel. Výborné!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

záleží na druhu a tvrdosti vody.

bežná doba (bez namáčania) je 40 – 60 minút.
dobré je aj ju nesoliť, až keď mäkne (odhadom, že „ešte chvíľu, už to bude“) ju osoliť (včítane vegety a pod., pre chuť možno dať bujón).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Vařte do měkka 😉 Když dělám čočku na kyselo, tak mi to vychází tak akorát než si připravím další ingredience… špekáčky, cibulka, apod… Tak bych řek kolem půl hodinky. Nenamáčím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briliant

Přibližně 30 minut.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Je lepší čočku namočit na 24 hod použít k vaření novou vodu. Vaření zkrátí použitím tlakového hrnce.
Doplňuji:
Vařím 20 až 30 min

Upravil/a: elektrikář

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Luštěniny vařím zásadně v papiňáku. Properu a nenamáčím. Čas nehlídám, poznám podle vůně, kdy mám hrnec sundat z plotýnky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
elektrikář

Nejlepší je vařit tak dlouho až je úplně k překousnutí.

před 3783 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek