m.mrkvicova

Jak dlouho mám vařit fazole??

Jak dlouho se mají správně vařit fazole na guláš nebo polívku???

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud fazole namočíte předem před noc, pak to trvá tak cca 1 hodinu, než opravdu změknou, nenamočené fazole se vaří i déle a navíc jim chybí ta správná chuť. Je třeba aby byly opravdu příjemně měkké a rozplývaly se na jazyku.
Délka ale také záleží na druhu a velikosti fazolí. Menší druhy se pochopitelně vaří kratší dobu.

Další odpovědi
atriplex

Já vařím namočené fazole v tlakovém hrnci 30 minut.

Brčko

použijte malé bílé a jsou hned ,do guláše je vařte zvlášt jednak se navaří, mohli byste pro samé fazole hledat maso a jednak je dejte měkké na konec dle potřeby.

panenka

dýl jak 45 minut by jste ty fazole ařit neměla.já je to 45 minut mám vždy hotové

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

Pipka

Záleží na tom jaké a jak dlouho jste je měl namočené ,bylo by špatné na to odpovědět čísly,ale zkuste je na zkus a nebo kupte v plechovce ušetříte čas i energii