Jak dlouho musí/může zaměstnavatel platit 70 % mzdy?

Mohl by mi někdo odpovědět,na naší zahraniční firmu dolehla krize i zdůvodu že "není,, materiál na výrobu který se vozí z 90% z Asie,tak tímto firma nemůže už 3týden vyrábět finální produkty,já se tedy ptám jak dlouho mi může nebo musí zaměstnavatel platit 70%-75% mzdy která byla podepsána mezi zaměstnavatelem a kolektivem a odborama?. děkuji p.s. Jak to tedy mají vůbec státní zaměstnanci taky berou v rozmezí 60%-75% mzdy nebo jsou propoustění jako to dělají malí a velcí podnikatelé svým zaměstnancům po ČR? díky

Odpovědi
Hufnágl

Přečti si kolektivní smlouvu, ve které to je uvedeno. Každá firma to má jinak.

JájsemRaibek

Kolektiv a odbory to vyjednali špatně, protože podle ZP vám náleží buď 80 nebo dokonce 100% mzdy.
A jak dlouho? Do té doby, dokud vám zaměstnavatel práci opět nepřidělí.