Josef II.

Jak dlouho dopředu bych měl být informován v SVJ o zásazích do mé bytové jednotky?

Dobrá ráno. Nevím, zda můj dotaz patří zrovna do téhle kategorie, ale zajímalo by mne toto- v našem vchodě se budou vyměňovat otopná tělesa ve všech bytových jednotkách. Jak dlouho dopředu by měj předseda svj dát vědět rozpis a vůbec veškeré informace o takovéto akci? Začala topná sezóna (mělo se to dělat už v srpnu, ale prý nebyl čas, tak se to bude dělat až teď v listopadu) a firma již naváží tělesa, avšak v baráku o tom není ani zmínka. Já si musím podle toho zařídit volno, ale právě proto chci vědět nejzazší datum infrormování. A pokud nebudu mít v té době čas (a ani v nejbližší, právě v důsledku z neinformova­nosti)tak jaký je pak postup? V době, kdy se o tomto rozhodovalo, jsem tam ještě nebydlel, nemohl jsem se k tomu tedy jakkoli vyjadřovat. Díky a mějte pěkný den.

Odpovědi
ivzez

U nás se podobné věci oznamovaly předběžně asi půl roku předem.
Např. o výměně stoupaček jsme od podzimu věděli, že uskuteční někdy na jaře.
Bližší termín jsme se dozvěděli asi dva týdny předem,
přesný až ve čtvrtek před zahájením prací v pondělí.

O výměmě oken jsme také věděli dlouho, ale přesný
termín jsme se dozvěděli „těsně“.

Ta „těsná“ oznámení už byly schůzky všech obyvatel
domu s majitelem firmy, která akci prováděla.

Podle mne to závisí na více okolnostech i na možnostech
firmy, která bude výměnu provádět.

Na některé věci by si podle mne člověk čas udělat měl, přestože
to možná bude spojenou s nějakými potížemi. Případně by mohl
zajistit někoho za sebe.

__

U nás bydlí jedna paní, která výměnu oken neumožnila.
To jí ještě „prošlo“, má dál stará.

Nechtěla umožnit ani výměnu stoupaček → to už by jí neprošlo,
protože bylo nutné zpřístupné vždy všechny byty nad sebou. Dostala
písemnou výzvu, aby v požadovaný termin byt zpřístupnila, s informací,
že bude zavolán zámečník, kterého bude muset uhradit…