Rokio

Jak dlouho by trvala cesta na Mars a zpět v současné době za použití nejmodernější technologie a nejlepších kosmonautů?

Nejlepší odpověď
Drap

Muskovy plány jsou vskutku smělé. „Je dosažitelné, aby přistání na Marsu proběhlo ještě za našich životů,“ tvrdí. Na loňském mezinárodním astronautickém kongresu Musk své plány konkretizoval. Jejich základem je kosmická loď dlouhá jako dvě dopravní letadla Boeing 747. Koráb by se k Marsu měl vydat pomocí vícestupňových startů a znovupoužitelných přídavných motorů.
Cesta k Marsu s využitím Hohmannovy dráhy trvá za pomoci současných pohonných systémů zhruba devět měsíců. Musk je přesvědčen, že je tuto dobu schopen zkrátit trojnásobně. V praxi má vše vypadat tak, že nosná a vícepoužitelná raketa Raptor vybavená 42 silnými motory vynese do vesmíru nejdříve loď a pak se vrátí pro nákladní moduly. Raketa přitom již byla úspěšně otestována. Startovací okno směrem k Marsu se otevírá každých 26 měsíců a Musk chce výhledově využít každé z nich. Časté intervaly mezi jednotlivými starty mají připravit půdu k budoucí kolonizaci planety.
Ba tom zda poletí nejlepší kosmonaut, nebo opice vůbec nezáleží

Zdroj: epochalnisvet­.cz/cesta-k-marsu-problemu-vice-nez-dost/

Další odpovědi
Kepler

S využitím startovacího okna, které nastává zhruba každé dva roky (planety jsou navzájem nejblíže pro nejkratší cestu) se počítá asi se šesti měsíci na jednu cestu tam, zpátky by to mohlo být o něco rychlejší. Nezáleží na kvalitě kosmonautů, ale na kvalitě lodi.
Muskovy fantastické představy se neopírají o současnou technologii, ale co není, může být.

mosoj

Bez motorů, za pomoci Keplerových zákonů a jinak to zatím nikdo neumí, jedna cesta cca 6 měsíců. Keplere moc se nenaparuj. Byl to alespoň příbuzný?

Kepler

mosoj: já se nenaparuju a nejsem příbuzný. Já JSEM Kepler! Reinkarnovaný. 🙂