Natee

Jak dlouho by s dnešními technologiemi trvala cesta na Pluto? Teoreticky..

Nejlepší odpověď
chudst

Na Mars letaji sondy cca 6–9 mesicu. Mars je od Zeme vzdalen nejakych 55–110 milionu kilometru.

Pluto je vzdaleno nejakych 5 miliard kilometru. Teoreticky pro satelit:

9 mesicu…110.000­.000
x mesicu…9.000.000­.000

x=(9.000.000.000*9)/110­.000.000
x=736 mesicu = 61 let.

Je to samozrejme jen naprosto priblizne a tyka se to robotu, nikoli raketoplanu s lidskou posadkou. Raketoplan nikdy nebyl poslan daleko; a ze vzdalenosti zeme-mesic se to urcit rozhodne nemuze. Pro meziplanetarni lety musi platit neco jineho; pro lety mezi Zemi a Mesicem plati, ze Zemskou atmosferu prekonaji motory a Mesic si je pak vtahne na svoji obeznou drahu. Tecka – hotovo za 3 dny (vzdalenost je pouze nejakych 400 tisic km).

Mirne doplneni: odhaduje se, ze raketoplanem se na Mars poleti cca rok a pul – tedy 18 mesicu. Cesta na Pluto by tedy teoreticky pro lidskou posadku trvala dvakrat tak dlouho z toho, co jsme vypocetli z trojclenky: 122 let.