ƊƖȤȤƳ ƳƬ

Jak dlouho bude trvat, než se bude mít stejně dobře český občan jako švýcarský občan?

Jak dlouho bude trvat než se bude mít stejně dobře Český občan jako Švýcarský občan?

Nejlepší odpověď
Kelt

Asymptota se také přibližuje k dané hodnotě, ale nikdy jí nedosáhne. A myslíš si, že stav konta a hmotné zabezpečení lze porovnávat s pocity? Nějací chudí domorodci na nějakém ostrově nemají nic, ale jsou šťastni. Ono to nespočívá ve vnějším bohatství, ale ve vnitřním. je třeba si uvědomit vlastní hodnoty, mezilidské vztahy. Hrdost k zemi, k jazyku, k historii.

Další odpovědi
ivzez

Český občan se přece má stejně dobře jako kdokoliv jiný na světě.
(Proč srovnávat jeniom se Švýcarskem?)

„Mít se dobře“ nezávisí na tom, v které zemi člověk žije,
ale na tom, jak se cítí. A to je nejvíce ovlivněno blízkými.

led

Zjavne máte na mysli „ekonomicky dobre“. Ekonomicky rovnako sa budú mať až vtedy, keď sa ich ekonomika vyrovná na rovnakú úroveň.
„Ekonomicky dobre“ nemusí znamenať aj iné varianty „životného dobra“. V mnohom sa majú lepšie v ČR, napríklad v medziľudských vzťahoch, kde má človek k človeku bližšie, než vo Švajčiarsku

elkon

To je relativní, kdo jak se má dobře. Já se mám dobře.

marci1

Do té doby, až budou Češi jako Švýcaři a jiné západní národy na otázku: Jak se máš?, odpovídat: Děkuji dobře. 🙂

hapiky

Tu stejnou otázku si mohou zase klást třeba Ukrajinci, co pracují u nás.
Lépe se zeptat, jestli se naše životní úroveň dostatečně rychle přibližuje té Švýcarské. Myslím, že v současné době ano, ale ještě nedávno se říkalo, že budeme rádi, když se od nich nebudeme pořád vzdalovat.

Pepa25

Otázka je velmi vágní – viz i další odpovědi. Pokud směřovala na životní úroveň, bylo by dobré si aspoň definovat, jak ji chceme měřit (platy, důchody, HDP, příjmová nerovnost …).