dust8

Jak dlouho asi tak vydrží svítit klasická petrolejka, nějaká univerzální velikost?

Odpovědi
magorvkleci

Záleží ovšem na velikosti nádoby, ale asi i na velikosti plamene atd. Co já mám zkušenost s takovou obyčejnou z Ikey tak asi 12 hodin.

paul1

Používali jsme ji na chatě, dokud tam nebyla zavedena elektřina. Už je to dost dávno, ale pokud si vzpomínám, tak se na jednu náplň dá svít desítky hodin.

Pepa25

U klasické petrolejové lampy typu lucerna (např. MEVA 865) se uvádělo, že nádržka na 1/3 litru vydrží zhruba 18 – 20 hodin. Samozřejmě závisí na vytažení knotu.