Kotja

Jak dát data (e-knihu, hru ze STEAMu, …) jako dárek?

Jednak aby to bylo právně ošéfované, jednak aby to hezky vypadalo – např. nechám si vytisknou ozdobnou poukázku na které bude kód (číselný, čárový, QR) po jehož zadání by si to obdarovaný stáhnul.
Doplňuji:
2 Awe
V dnešní době si můžu koupit knížku, film, počítačovou hru, … nejen na fyzickém médiu, ale i legálně (po zaplacení) stáhnout z internetu.
Mě by zajímalo jak dát takovou staženou knížku, film, počítačovou hru někomu jako dárek.
Zajímá mě legální stránka věci a technická stránka věci.
Tu technickou si představuji takto: Zaplatím požadovaný kus duševního vlastnictví a místo abych si to stáhnul, tak obdržím kód, ten dám vytisknout na hezký kus kartonu společně s nějakými ozdobami, vložím do obálky se jménem obdarovaného a dám ji pod stromeček.
Obdarovaný zadá na stránce prodejce kód z kartičky a stáhne si knížku, film, počítačovou hru, …

Nejlepší odpověď
led

Váš spôsob je síce zaujímavý, ale vyžaduje, aby i to obdarovaný sám! stiahol. Praktizuje sa to mnohými firmami, nič originálne len zjednodušenie si spôsobu obdarovania. Tu sa stráca práve ten priamy kontakt medzi darcom a obdarovaným.
Pripadá mi to ako dar-nedar (darovanie knihy slepému – ak ten chce mať pôžitok z daru musí si zavolať vidiaceho čitateľa).
Ak podľa vášho popisu kartičku dávate osobne pod stromček (ste teda fyzicky prítomný) lepšie je, podľa mňa, nahrať knihu, dáta (film…) na externé médium (CD, usb kľúč…). Spôsob kartičky môžte využiť aj s tým kódom (vytvorte napríklad QR kód s udaním miesta, kde sa médium nachádza) tak, aby si obdarovaný tento kód prečítal napríklad v telefóne (tablete, počítači) a následne postupoval podľa toho.
http://www.techbox­.sk/temy/c2447/nau­cte-sa-pouzivat-qr-kody-ziskate-nieco-naviac.html
free generovani QR kódu: http://qrcode­.kaywa.com/
pri otvorení 2.odkazu, kliknite na ponuku „more“ otvorí sa ďalšia možnosť a kliknite na text. Po vypnení textového políčka (160 znakov) stačte „generate“ a vygeneruje sa vám QR obrázok, ktorý si skopirujte a vytlačte.

Další odpovědi
Awe

asi budu jediný,ale nemám absolutní tušení na co se vlastně ptáš