ivzez

Jak dalece je v pořádku zkopírovat (téměř) beze změny svou odpověď na starší otázku a nechat si ji znovu obodovat?

Nechci jmenovat, ale někomu asi stejně dojde, o koho jde. V tom případě prosím jméno/nick neuvádějte.

Jde o uživatele, který opakovaně kopíruje své odpovědi jako odpovědi na nové otázky. Když jsem se s tím u tohoto uživatele setkala před několika lety poprvé, šlo navíc o odpověď ukradenou z jednoho dnes již neexistujícího blo­gu.

U téhož uživatele se setkávám s tím, že boduje chybné a nevhodné odpovědi jednoho konkrétního uživatele. Bodování je samozřejmě opětováno. U prvního uživatele nejde o nesprávné odpovědi, ale nejsem si jista, jestli je opětující uživatel schopen to vůbec posoudit.

Co o takovém jednání soudíte?

Podle mne by korektní bylo odkázat na původní otázku s odpovědí v diskuzi pod novou otázkou. Nepřijde mi správné nechávat si takto opakovaně hodnotit odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

V zmysle vyjadrenia administrátora " A co odpovědi na opakující se otázky? Jsou už v archivu, tak se nebojte tazatele odkázat přímo na konkrétní otázku z minulosti, kde jsou adekvátní odpovědi. A neboje se dodat nové poznatky." viď https://www.od­povedi.cz/ (NOVINKY 17.10.2018 – Opakující se otázka – uvolnění pravidel) je to v poriadku. A nechať si ich obodovať?… Vy píšete svoje odpovede len pre bodový zisk? Ja nie.

Další odpovědi
annas

Podle pravidel

„A co odpovědi na opakující se otázky? Jsou už v archivu, tak se nebojte tazatele odkázat přímo na konkrétní otázku z minulosti, kde jsou adekvátní odpovědi. A neboje se dodat nové poznatky.“

„Ještě jsem se nesetkal s člověkem, který by dokázal vidět své chyby a sám před sebou se z nich obvinit.“ Konfucius

autacek

No, pokud si odmyslíte udělené palce, tak je otázka zkopírování své starší odpovědi asi bezvýznamná.

K druhé části dotazu, jež bych pojmenoval jako studnice moudrosti a podělení se o své zkušenosti vs živý vyhledávač a kopírovač odpovědí na internetu, toť předmět k diskusi. Potom se však palci nehodnotí podělení se o vlastní vědomosti a zkušenosti, ale zkopírovaná odpověď, z cizí hlavy. U otázek, kde se odpověď nedá jinde obšlenout, se dominance vámi zamýšleného jedince na nejopalcovanějších místech zpravidla nevyskytuje.

Popravdě to asi spoustu lidí demotivuje, psát sem pak svá moudra, na druhou stranu, co si myslet o dotazech, na něž lze najít odpověď ihned dotazem ve vyhledávači..

led

Ty si vinný, vy všetci viete, koho myslím, na koho ukazujem prstom… nie vy nie, ani vy, prečo všetci klopíte zrak? Neodchádzajte, veď ja ukazujem, ale veď tam nikto už nie je. tak prečo a komu ukazujem? Prečo vlastne? Prečo som neukázala priamo, keď tu ešte všetci boli?… Ukázať prstom do davu a skríknuť „ty, ty si vinný!“ bez udania konkrétneho mena mi nápadne pripomína staré časy stredoveku.

ivzez

Led,
nejsem si jista, jestli jste mé otázce porozuměla.
Mám podezření, že dotyčný uživatel své staré odpovědi
kopíruje za účelem zvýšení bodového ohodnocení.

(Já tu body na rozdíl od „někoho“, kdo „musí“ odpovídat
i tam, kde odpověď nezná, nenaháním.)

led

Podozrenie ostáva podozrením, pokiaľ sa nedokáže opak, alebo nepotvrdí.
Pokiaľ ktokoľvek použije spôsob, ktorý je povolený, nemožno ho viniť z podvodu, alebo plagiátorstva a dôvody, pre ktoré tak činí preto nemožno považovať za podvodné. Ostatné je otázka svedomia autora a osobného názoru každého užívateľa, čitateľa tejto stránky bez ohľadu na spoločenský a právny stav.

ivzez

@Annas,
mám na mysli zkopírované odpovědi bez doplněných poznatků, které si dotyčný uživatel nechává znovu ohodnotit jako „nové odpovědi“ → to mi nepřijde správné, přestože o tom pravidla nehovoří (myslím, že s něčím takovým nikdo nepočítal).

Konfucius byl moudrý muž.