zjentek

Jak/čím „prosvítit/zprůh­lednit“ dokončenou dřevostavbu tak, aby byl jasně patrný její korpus z hranolů a fošen?

Potřebuji „nahlédnout“ mezi sádrokartonové a OSB desky tak, abych viděl kostru stavby, přičemž neexistuje žádná fotodokumentace ani její plány 🤷‍♂️

Je něco takového vůbec možné a jak tedy? Díky 👍

Odpovědi
mvk

Prodávají se obecně materiálové detektory, které mapují prostředí s různou materiálovou hustotou, třeba řada Bosch D-tect. Takže to nereaguje jen na železo, jako hledačky kovů.
Ale není to žádný zázrak. Na to, jak je to drahé, tak to není 100% spolehlivé a hlavně správné vyhodnocení chce velkou zkušenost.
Asi bych se řídil podle odhadu tvaru konstrukce a hledal hlavičky hřebíků nebo vrutů, kterými jsou ty desky ke konstrukci připevněny. (Ony však všude připevněny být nemusí nebo mohli hřebíkem / vrutem trefit vedle.)

elkon

Zeptej se stavitele, který stavbu stavěl. Kdo jiný by to měl vědět.