annas

Jak chápete tato slova? Platí stále?

Trpaslíkům se musíš klanět hodně hluboce.
Stanislaw Lec

Doplňuji:
Doplňují celé jméno autora citátu. Tedy: Stanisław Jerzy Lec

Nejlepší odpověď
anonym

Čím je kdo menší (vzrůstem i duchem), tím větší pochlebování vyžaduje a o to víc se naparuje.
(Viz známé úsloví napoleonův komplex – napoleon byl známý svým malým vzrůstem).
Ad Kerberus – i mistr tesař se utne, při citaci bývá dobrým zvykem uvádět plné jméno autora, v tomto případě Stanislaw Jerzy Lec, známý to satirik. (ve Varšavském seznamu je 68 Leců a z toho 9 Stanislawů).
P.S. Tato slova platí dnes možná víc, než kdy dříve.

Další odpovědi
Drap

Vychází to z topho, že pokud malý / myšleno tím duchem/ dostane nějaký úřad, nebo významné místo, velice si na něm zakládá a vyžaduje značnou úctu.
Doplňuji:
A platí zřejmě čím dál tím více, alespoň to tak pozoruji kolem sebe

dědapetr

Platí to možná víc jako jindy hlavně u naších politiků.Síla politické moci.

anonym

Vzpomeňme jen na Cikrta.