Frogman

Jak často si kontrolujete platnost dokladů?

Už je to 5 let, kdy jsem si řekl, že mi přijde trochu obtěžující si pořád hlídat platnost různých dokladů (občanka, řidičák, zdravotní karta…) a dalších (očkování, technická na auto, autolékárna, lékař, zubař…), tak jsem si na to vytvořil tabulku v Excelu a filtr mi to řadí podle nejbližší události. Minimálně jednou za půl roku se do tabulky podívám, případně mám upomínku na podívání se v mobilu. :)

Jak si platnost dokladů nebo jiných věcí hlídáte vy?

A proč vůbec je běžně platnost dokladů jen 10 let? Nebylo by s tím méně starostí, kdyby byla platnost třeba 20 nebo 30 let?

Nejlepší odpověď
jáára

Kašlu na to

Další odpovědi
marci1

Pamatuju si to

Těš se, až budeš mít 70 let, tak budeš mít platnost např. OP 35 let. 🙂

PankracXZ

Kašlu na to

Kepler

Občas

V podstatě si to nehlídám, když tak jenom náhodně. Občanku a kartičku zdravotní pojišťovny. Platební karty se mění po dvou letech, ale banka se vždy ozve sama. Víc nepotřebuju.

Malvína

Občas

.

Mc Merkurion

Jiné

… na takový věci mám manželku …

jirka F

Občas

Občas si doklady zkontroluji,ale jinak si to nějak tak pamatuji.

Roman71

Občas

Když takhle mimoděk, jako po reinstalaci operačního systému a spuštění prohlížeče čtu hned první zprávu, že 30% řidičů v ČR má propadlý řidičák!!!
No to jsem hned znejistěl a šel se podívat.. a bylo vymalováno, dva měsíce po konci platnosti! Takže automobilovou osobní dopravu nahradila na čas autobusová, dokud jsem neměl v ruce platný řidičák.
Aplikaci na to sice nemám, ale pokud šetrně ulatním GDPR, dal jsem si do kalendáře k Velkému Bratrovi dva měsíce dopředu poznámku, ŘP! a OP! Teď to uvidím, i když si vyměním „chytrý“ telefon za nový 🙂

elkon

Kašlu na to

Spíš je to náhoda.

orwell

Občas

Díky za připomenutí, jdu na to 🙂

nyjono

Občas

To znamená, když si vzpomenu, jako třeba teď, když jsi to připomněl.