FlAsh_7

Jak často se obvykle vyplácí pachtovné u polí?

Odpovědi
GM

Chodí nám peníze jednou ročně, vždy před koncem roku.

Viktorie II.

Záleží, co je uvedeno ve stanovách zemědělského podniku, a co vím, u nás se vyplácí po výroční členské schůzi, která bývá obvykle v únoru každého roku.

Pepa25

Jednou ročně jednou platbou. Podle zákona (§2346 OZ) je splatné k 1.10. Obvykle je pachtovné stanoveno pevnou částkou na hektar propachtované půdy. Někdy je koncipováno jako součet dvou částek: vlastní pachtovné + náhrada daně z nemovitostí (kterou vlastník-propachtovatel platí).

Zdroj: vlastní zkušenosti

aevul

Google, druhý výsledek, celková doba do zjištění informace < 1 minuta

Moje odpověď je díky annas smazána, takže dávám sem postup, jak odpověď zjistit.

aevul

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=pachtovn%C3%A9