Jak často používáte zkratky typu jj = jo jo; nn = ne ne; nvm = nevím; jžš = ježiši apod.? Abych se přiznala, tyto zkratky píši, ale jen v e-mailu, na Skype nebo na ICQ. Ale když píši důležitý e-mail, např. na úřad apod. zkratky samozřejmě nepoužívám. Ani na veřejních stránkách jako jsou Odpovědi atd. u mě takové zkratky zazněly velice málo. Občas je napíši, ale často ne. Jak jste na tom Vy? Píšete takové zkratky často? 🙂
ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce
| Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, annas, rynek878, anonym před 5864 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
nkd
|
5Kdo udělil odpovědi palec? ReHu, Miroslavst, anonym, atriplex, Jahoda
před 5864 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Jen by mě zajímalo, co napsal(a) kupkina? Jestli je to někdy nebo
nikdy?
Tak já třeba jj používám, ale některé další ne a abych se přiznal,
někdy luštím co tím chtěl autor říci.
| 0 Nominace Nahlásit |
Tímto způsobem psaní,si mladí kazí základy psaní i pravopis.Pak
nejsou schopni normální písemné komunikace,kterou je učitelé/marně/učili
ve školách.
Následky takové komunikační techniky,jsou patrné i tady,na
odpovědích.
Já takovou techniku psaní neuznávám,ani ji nepoužívám.
Doplňuji:
Pro annas-Chtěl jsem svým názorem vyjádřit nesouhlas s tím,jakým
způsobem je przněna naše řeč,potažmo písmo.
Vždyť to už je skoro to poslední,co nám,kdysi hrdým čechům,zůstalo a do
čeho nám unie nekecá.
Prozatím!
Upravil/a: vagra
| 0 Nominace Nahlásit |
ani ne, jen v rámci chatu a SMS zpráv, pro něj přece byly původně stvořeny
| 0 Nominace Nahlásit |
Používám pouze jj a mmt, asi to spíše využívají ti mladší, co u toho sedí neustále a vlastně je psaní už obtěžuje, či zdržuje…
|
2Kdo udělil odpovědi palec? Miroslavst, anonym
před 5863 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Zkratky tohoto typu nikdy nepoužívám. Jahodo, to je pro mne novinka.
Nechodím zřejmě na správné stránky. Byla jsem překvapená, když mně
někdo do mailu napsal, tak „písni“.
Doplňuji:
Vagro, Vaše odpověď mě potěšila. Nechtěla jsem uvádět svůj názor,
který se shoduje s Vaším, protože by to mnozí brali jako mou
profesionální deformaci.
Upravil/a: annas
| 0 Nominace Nahlásit |
asi to patří k mojí generaci,takže hodně-je to rychlejší..
ale tozhodně se mi nelíbí takový ty extrémy typu dvojitý v(w),psaní
s capsem a tak,to už je fuj
| 0 Nominace Nahlásit |
U otázky nebylo diskutováno.
Nový příspěvek| annas | 5913 | |
| Drap | 4802 | |
| led | 3066 | |
| Kepler | 2837 | |
| marci1 | 2259 | |
| zjentek | 1805 | |
| elkon | 1724 | |
| aliendrone | 1487 | |
| da ny | 1484 | |
| ivzez | 1445 |
| Divadlo |
| Etiketa |
| Kulturní akce |
| Literatura |
| Náboženství |
| Ostatní kultura a společnost |
| Historie |