Jahoda

Jak často používáte zkratky typu…???

Jak často používáte zkratky typu jj = jo jo; nn = ne ne; nvm = nevím; jžš = ježiši apod.? Abych se přiznala, tyto zkratky píši, ale jen v e-mailu, na Skype nebo na ICQ. Ale když píši důležitý e-mail, např. na úřad apod. zkratky samozřejmě nepoužívám. Ani na veřejních stránkách jako jsou Odpovědi atd. u mě takové zkratky zazněly velice málo. Občas je napíši, ale často ne. Jak jste na tom Vy? Píšete takové zkratky často? 🙂

Nejlepší odpověď
kupkina

nkd

Další odpovědi
Miroslavst

Jen by mě zajímalo, co napsal(a) kupkina? Jestli je to někdy nebo nikdy?
Tak já třeba jj používám, ale některé další ne a abych se přiznal, někdy luštím co tím chtěl autor říci.

vagra

Tímto způsobem psaní,si mladí kazí základy psaní i pravopis.Pak nejsou schopni normální písemné komunikace,kterou je učitelé/marně/učili ve školách.
Následky takové komunikační techniky,jsou patrné i tady,na odpovědích.
Já takovou techniku psaní neuznávám,ani ji nepoužívám.
Doplňuji:
Pro annas-Chtěl jsem svým názorem vyjádřit nesouhlas s tím,jakým způsobem je przněna naše řeč,potažmo písmo.
Vždyť to už je skoro to poslední,co nám,kdysi hrdým čechům,zůstalo a do čeho nám unie nekecá.
Prozatím!

quentos

ani ne, jen v rámci chatu a SMS zpráv, pro něj přece byly původně stvořeny

BEAES

Používám pouze jj a mmt, asi to spíše využívají ti mladší, co u toho sedí neustále a vlastně je psaní už obtěžuje, či zdržuje…

annas

Zkratky tohoto typu nikdy nepoužívám. Jahodo, to je pro mne novinka. Nechodím zřejmě na správné stránky. Byla jsem překvapená, když mně někdo do mailu napsal, tak „písni“.
Doplňuji:
Vagro, Vaše odpověď mě potěšila. Nechtěla jsem uvádět svůj názor, který se shoduje s Vaším, protože by to mnozí brali jako mou profesionální deformaci.

Spiritus

asi to patří k mojí generaci,takže hodně-je to rychlejší..
ale tozhodně se mi nelíbí takový ty extrémy typu dvojitý v(w),psaní s capsem a tak,to už je fuj

Michal

Píšu dost často.