helcaify1

Jak často hrajete hry na PC?

Bydlím s přítelem už asi měsíc a on nepřetržitě hraje Dotu a další takové hry. Je těžké ho dostat od počítače. Když po něm chci aby šel nakoupit cítí se uraženě a s řečima to udělá. I při jiných žádostích je mé přemlouvání náročné. Párkrát jsme se už kvůli tomu pohádali a on se mi snažil vysvětlit, že to kluci dělají a já to musím pochopit. Mě se to ale nelíbí. Nevíte co s tím? Vadí mi to
Doplňuji:
Přítelovi je 21, studuje na vysoké a práci shání.

Nejlepší odpověď
Bedy

Já hry nehraju vůbec, protože se buď chystám do školy anebo pracuji či radím zde Odpovědích a jiných fórech, když je takěnjak čas.

Já být tebou, tak mu naznačím, ať si vybere – jestli ty anebo hry na počítači. Normální kluci v tomhle věku se nechovají jak 15letý puberťáci (nechci se nikoho dotknout, ale v 15ti jsem měl jiný starosti, než hraní her na počítači), co nemají do čeho píchnout a tak sedí u počítače a hrají nějaký přiblblý hry.

A s tím shnáněním práce – no kdžy furt hraje hry, tak jak si může shánět práci – jeslti se jednou za čas jde podívat na pracák nebo na stránky typu prace.cz tak je to úctyhodný výkon – takhle tu práci nenajde, musí se aktivněji zapojovat.
Je pravda, že dneska sehnat práci je těžké, ale i tak.
Ty hry ho akorát otupují.

Další odpovědi
iceT

Představ si,že budete čekat rodinu a on místo,aby ti pomáhal,bude sedět u pc a hrát si.Do porodnice tě odveze kdo?O budoucí mimi se postará kdo,když budeš potřebovat?To není hezká představa.
Tvůj přítel je zatím nedozrálý,ale třeba dozraje časem.

jiriii

Pokud mu je do 16let tak snad ale jinak moje rada zní, sbal si věci a řekni mu s bohem, ať si uvědomí co je přednější!!!!! Asi by si sním nebyla šťastná.
Doplňuji:
V tom případě ať si hledá práci a neblbne. Sám to znám taky jsem byl dost často zaseklý u hry:-D Tohle je těžké, pokud to je ajťák, tak to budeš mít těžší:-( Ale si určitě mladá a máš ještě moc času najít si toho pravého.:-D

RyuzakiKate

Buď ráznější a důraznější. Jestli mu na tobě záleží, tak byste se mohli dokázat aspoň na něčem domluvit, aby třeba hrál jen některé dny nebo třeba jen pár hodin. Myslím, že to je taky tím, že spolu už bydlíte, je to přece jen docela brzy…
Anebo hrajte spolu, to je taky možnost :) né, znám to, jednou se ten blbec vymluvil, že mu není dobře a místo toho celej den smažil. Ale kdybys byla třeba lepší než on… to bys ho asi dobře vyprovokovala :D

Fienir

Hry rozvíjí schopnosti, intelekt a osobnost.

Jikra

Já, ač kmet (ovšem s duší mladýho kluka) si hraju jako zamlada. Denně min. půlhoďku. Nutno dodat že práci jako důchodce už nesháním, tu nechám mladejm a holky už taky jaksi neproháním, ty jim nechám taky. Ale je to jak píšou ostatní, nebudeš to s ním mít lehký. V jeho letech sem se zajímal jenom o …(to ani nemůžu napsat, to by mě okamžitě smázli).

foxxx

já hraji cca. 4 hodiny denně a to microsoft flight simulátor z důvodů zařizování pilotního průkazu. jinak bych doporučoval na jeho PC provést nastavení rodičovské kontroly, hodit IP adresu serveru na kterém hraje do seznamu blokovaných, nebo přejet HDD silným magnetem. Pak se možná vrátí z5 do reality.