Kelt

Nemáte náhodou pocit, že klesá obliba stolních her díky počítačům?

Dobrý večer. Nemáte pocit, že se více uzavíráme do sebe a že takové stolní hry, kdy se setkalo více lidí, jako například Člověče nezlob se, Šachy, karty a jiné , určené pro dva a více hráčů se hrají méně často než dříve? A je to jenom můj názor, nebo to tak také cítíte? A je to vlivem počítačů? Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Nemám ten pocit – navíc díky počítači nemusím k šachovnici shánět protihráče.
😉
Spíše než obliba her klesá používání ´klasických´ desek a figur.

Další odpovědi
Sůwa

U mne ne, my hrajeme aspoň jednou týdně Scrabble. Jak to mají ostatní netuším 🙂

Quimby

Tak třeba já nemám moc s kým šachy hrát,ale často hraju piškvorky, protože se dají hrát všude stačí jen kus papíru.
Nevím, ani po těch hrách moc netoužím a nové stolní hry nestojí za nic, maximálně monopoly, ale to trvá strašně dlouho.
Počítači to nebude, kdyby lidi chtěli hrát stolní hry tak jim v tom prostě počítat bránit nebude, maximálně to mohou použít jako špatnou výmluvu.

briketka10

šachy hraju na noťasu, ale
někdy nemám s kým hrát
karty musím čekat až pojedu
na chatu do Brna za tetou a
strejdou tam si vždycky dáme
slivovičku a řádně si zamastíme :))

marci1

Je to škoda. U nás ale ne. Šachy, Dáma, Člověče nezlob se, karty – to vše hrajeme, už kvůli tomu, že se sejde více lidí pohromadě a je legrace. A nejvíce se nasměje 80letá babička. Ta stolní hry přímo miluje ! 🙂