devi344

Jak byste stručně řekli co to je PN přechod?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pouze velmi stručně, podrobnější studium je nutné:
Polovodič typu N vede proud prostřednictvím volných elektronů, typ P vede proud prostřednictvím děr. V obou případech se jedná o nevlastní vodivost.

P-N přechod je pak místem, kde se oba typy stýkají. Volné elektrony z polovodiče N v blízkosti přechodu přecházejí do prostoru polovodiče P, kde rekombinují s volnými dírami. Kolem přechodu tak vznikne hradlová oblast, přechod se chová různě, podle polarity vnějšího napětí.

Další odpovědi
gecco

Počti si…
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Přechod_P-N
Ale bez aspoň jakés-takés znalosti vlastnostní polovodičů je ti „stručné vyjádření“ k ničemu (a se znalostí jejich vlastností by ses stručného zhodnocení měl dopídit sám)…
😉
Kdyžtak si počti ještě tady – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­lovodič , v učebnici toho ale, zřejmě, najdeš více.

Mozeq

PN přechod je oblast mezi polovodičem typu P a polovodičem typu N,,,

Magix.cz

Jedním směrem proud vede, druhým ne.