Kelt

Jak byste si rozdělili v procentech svůj volný čas na aktivní a pasivní?

I když má každý své povinnosti, tak si občas najdeme volný čas na své koníčky a zájmy. Někdo studuje jazyky, sportuje, hraje na hudební nástroj – tedy je aktivní, nebo poslouchá hudbu, odpočívá, dívá se na filmy – to je pasivní. A jaký by měl být ten poměr aktivní : pasivní za určité období? 100 % jednoho, 50:50. Nebo jinak u každého? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Mělo by to být asi tak pade na pade. U starších důchodců to už tak moc nefunguje, většinou jedou na volnoběh a čekají na smrt.

Další odpovědi
led

Na rozdiel od starca Keplera, dávam aktivite viac percent, než pasivite. Pasivitu využívam len pri spaní, ale ani to nie vždy. Občas vtedy cestujem v časopriestore a spoznávam život v rôznych dimenziách.
Človek má plne využívať ten priestor medzi príchodom na svet a odchodom z neho.

Drap

U každého to bude jinak a každému něco jiného vyhovuje. I to rozdělení by chtělo přesněji definovat. Já když se dívám na televizi, tak při tom vždy něco dělám. Je to tedy aktivní, nebo pasivní?

Kelt

Pro Drapa – něco děláš, tak je to aktivní. Televize je jen kulisa. I když i o tom se dá diskutovat.