cizrna

Jak byste se zachovali v následující situaci?

Máte nádherný dlouholetý partnerský vztah plný lásky, porozumění, solidarity,… Vaše dráha polovička zemře! Všimnete si, že je vedle vás jeho/její mobilní telefon. Přes veškerou zvědavost, byli byste schopný zasáhnout do soukromí zemřelé osoby? Pokud ano, začali byste si pročítat sms, zprávy,… A zjistili byste, že vás partner po celou dobu vztahu podvaděl… Co byste v takové situaci dělali?

Nejlepší odpověď
gecco

Asi bych ju zabil…
😁

Copak si myslíš, že je někdo tak cynický a neurvalý, aby se hrabal v telefonu zesnulého milovaného partnera???
:-OOO

Další odpovědi
anonym

No to jsem se zas pobavila, tolik klaďasů a ještě chtěj, aby jim člověk věřil, že by se nepodívali, hahaha, to určitě, tomu nevěří ani ti, co to píšou, tak naco to píšou? …No co bych pak už udělala, vzkřísit ho, abych mu sbalila kufr a vykopla, to už by asi nešlo, tak bych se možná, opakuju, že možná zajímala o tu babu, teda kdyby nebydlela moc daleko, jinak bych se na to vyprdla, zkusila bych jí z jeho telefonu zavolat, kdyby to zvedla a nevěděla novinku, tak bych jí řekla, že jí zemřel milenec, bylo by nás na smutek víc, to je jen momentální nápad, třeba bych se zachovala jinak, já nevím, ale jak se znám, asi bych to tak udělala, no ale hlavně bych ten telefon nenechala bez povšimnutí, jak píšou další, tomu prostě nevěřím, absolutně 🙂

ivzez

Jak bych se zachovala?
To je jednoduché, nevlezla bych do mobilu.

A kdyby do něj „omylem“ vlezl někdo jiný, stejně by nic nezjistil, protože můj partner
by nikdy neudělal takovou koninu, aby uchovával kompromitující zprávy/materiály, …

Mc Merkurion

proč bych měl čekat,až zemře,si to přečtu,kdy potřebuju,„sdí­líme“ vše…

Reezo

To už je na tobě, jestli si ji zapamatuješ jako svou drahou polovičku, kterou jsi miloval a budeš milovat. Pokud se rozhodneš pátrat, tak se snažíš zjistit něco co znát nechceš. Lepší je nechat minulost minulostí a uchovat si v paměti ty hřejivé chvíle. Časem by jsi jí stejně odpustil nejspíš.

Nechápavé

Já bych se v žádném případě nehrabal v mobilu zesnulého

ivzez

Musí být smutné žít mezi lidmi, na něž se člověk nemůže spolehnout.
[Sambo, nezávidím Vám Vaše zkušenosti a okolí…]

anonym

Jaký zkušenosti? Jaký okolí? Zkušenosti s mrtvým nevěrníkem nemám a na svoje okolí si nestěžuju

ivzez

Nestěžujete? A co je tohle:
„No to jsem se zas pobavila, tolik klaďasů a ještě chtěj, aby jim člověk věřil, že by se nepodívali, hahaha, to určitě, tomu nevěří ani ti, co to píšou, tak naco to píšou?“

Nenapadlo mne nic jiného, než že Vaše zkušenost
a/nebo podezřívavost vyplývá z Vašich zkušeností…

V mém okolí je normální slušnost a poctivost.
Já naopak nechápu lidi, kteří to „mají jinak“,
kteří kritizují normální slušné jednání apod.

A nazývat slušně jednající lidi hanlivě?
K tomu už nemám slov…

anonym

Jo nemáte slov? Vždy máte plno zbytečných slov. Když mi zemřela maminka, taky jsem se jí podívala do telefonu, měla tam plno čísel, která já neměla a která jsem musela obvolat. Ale kdybych po smrti třeba manžela koukla do jeho telefonu za stejným účelem, což je naprosto normální, nevynechala bych ani SMS, což je taky normální, to semnou souhlaste, nebo ne a kdybych zjistila, že mi zahýbal, tak bych to tý jeho pindě každopádně dala vědět. Nebudu tady hrát divadýlko jako ostatní, já mám svůj názor a ten váš vám neberu, ale do mojeho se mi necpěte, milostivá, děkuji.A ještě něco. Já se považuji za čestného a slušného člověka, nikomu jsem nikdy nic špatného neudělala, partnerovi jsem nezahla nikdy, tak mě přestaňte sekýrovat.Já vedu poctivý a slušný život. Nechlastám, nekradu, nelžu, miluji svoji rodinu, tak snad to, když vám tak moc ta závist nedá spát, byste mohla závidět, když teda debatujete o závisti.

ivzez

Problém je v tom, že slušnost vnímáte jako „hrát divydýlko“. (Vážně to nechápete, nebo se jen stavíte nechápavě?)

Kolikrát se mi dostal do ruky cizí mobil, mobily členů mé rodiny, i mobil po zemřelé mamince, ale nikdy mne ani nenapadlo se do nich podívat. Připadalo by mi to jako číst něčí poštu…

Zprávu lze dát těm, o nichž člověk ví, (na ty, s nmiž se zemřelý běžně stýkal, většinou kontakty má a ti ostatní se pravděpodobně ozvou časem sami).

Závist – jak je vidět – nedá spát Vám. Ale máte pravdu, měla jsem napsat, že Vám takové zkušenosti nepřeju. (Vaše podezřívavost a osočování slušnosti nemůže z ničeho jiného vycházet.)

anonym

Asi musíte mít milostivá vždy pravdu, já vám ji neberu, ale nebudete mě soudit tak moc. Nemáte na to žádné právo, rejpete se ve mě už dost dliouho, jděte prudit raději někam jinam, já už jsem velká holka, nebudete mě učit, co smím a co nesmím, to v žádném případě. Slušnost já vnímám tak, jak všichni slušní lidé, nebudete mě přesvědčovat o opaku, nechte si svoj soudy pro někoho jiného, já to od vás nemám zapotřebí. Nepište mi, co mám, nemám dělat. Já vím moc dobře, co mám dělat, nemoralizujte mi tady, nechtějte u mě vyvolat pocit snad až špatného svědomí, to už přeháníte, a ne*erte mě už, dokud vám to píšu hezky! 😁 A tím končím debatu, už mě to nebaví, nebudete mě soudit, poučovat, nebo mi lát, jak já jsem špatná, vy hvězdo. Já to taky nedělám. Můj život prostě nechte být. Ne nadarmo vám tady říkáme „suchá bříza“, už mě fakt prudíte.