sarik737

Jak byste rozdělili obyvatele protektorátu Čechy a Morava podle chování?

Nejlepší odpověď
mandat

Od největších samic prasete po hrdiny: Němečtí okupanti, udavači, nijak se tím netající kolaboranti, normální lidi, kterým j to jedno, lidi co kolaborací skrývají odbojářství, odbojáři.

Další odpovědi
Tizh19

Ve škole jsme to probírali jako:

  1. odbojáři a lidé, co se snažili bojovat
  2. udavači a kolaboranti
  3. lidé, kteří se jen snažili přežít

Drap

Na slušné a neslučné

Lamalam

Byli mezi nimi hrdinové i pěkná pakáž, největší podíl patřil k „mlčící“ většině.

Kelt

Lidé jsou slušní a neslušní a každý chce přežít, záleží, za jakou cenu. Nevím, proč se v této problematice zabývá někdo, kdo v té době nebyl na světě a nemůže si udělat názor. Většina filmů, knih byla cenzurovaná, takže člověk by si měl vytvořit určitý názor podle daných faktů, které ale nebyly objektivní , celistvé a záměrně zkreslené. Platí , že dějiny píšou vítězové. Podle mne, byli všichni normální lidé. Dostali se ale v nevhodnou dobu na nevhodné místo.
Z vyprávění z mé rodiny vím, že v našem domě byl ubytovaný německý plukovník, dědečkův bratr zahynul v koncentračním táboře, rodina chtěla přežít. To, že byl u nás ubytovaný německý důstojník nás budeš odsuzovat jako kolaboranty?
Byli partyzáni, odbojáři za pět minut dvanáct, převlékači kabátů atd.