WordPress

Jak by vypadal internet, pokud by byl přístup na každý web placený?

Mnoho webů dneska povoluje přístup jenom po zaplacení, protože příjmy z reklamy jsou malé a nestačí pokrýt náklady webu. Vše je o práci, za které je zisk, pracovat zadarmo to je za trest. Sociální ekonomická politika je utopie, to jsme už poznali za socialismu.

Odpovědi
elkon

A další bláboly. Ne vše se dá vyřešit penězi.

da ny

Pro někoho nedostupný (vyloučení znevýhodněných osob).
Lepší úroveň, kvalita. Ubylo by trollů (z důvodu registrace a totální ztráty domnělé anonymity).
Nebo omezení a snížení kvality…..
Více hlídaný s možností zamezit/vyloučit t přístup nežádoucím a nepohodlným.
Omezení svobody. Atd. atp.
Prostě by to mělo svá pro a proti, jako ostatně vše-

Pojem sociální politika
lze na jedné straně chápat jako cílevědomé úsilí státu o fungování sociálního systému, či činnost státu ovlivňující sociální realitu, na straně druhé jako obor vědního a studijního zájmu.
Sociální ekonomika
„… cílem sociální ekonomiky je nejen zisk, ale vzájemná solidarita.“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Soci%C3%A1ln%C­3%AD_politika
https://scholar­.google.cz/scho­lar?q=soci%C3%A1ln%C­3%AD+ekonomic­k%C3%A1+politi­ka&hl=cs&as_sdt=0&as_vis­=1&oi=scholart
https://scholar­.google.cz/scho­lar?hl=cs&as_sdt=0%2C5&a­s_vis=1&q=soci%C3%A1ln%C­3%AD+ekonomka+&btnG=
https://ksos.fhs­.cuni.cz/KOS-222.html
Na další příklady jistě přijdete sám, až se dovzděláte (viz odkazy).

petrph

Když ono je to přesně naopak. Spousta webů jsou skutečně financovaný čisté z reklamy ale ta záleží na tom kolik lidí tam přijde a prohlíží si ten web. Krom toho pokud jim někdo přispívà na provoz (sponzoři,podniky různë fondy, kultura, města, atd.) tak ti taky chtějí aby tam chodilo co nejvíc lidí.
Pak je sice nějaká skupina webů kterë nabízejí placené služby, ale ještě vedle toho mají další příjmy jak jsem napsal výše a všechno to zavisï na poćtu návštěvníků.
Čisté jen platících návštěvníků je mizivé procento, jen z nich by se uzivilo jen malo webů..Ale co jsme dosud neuvažoval, jsou prosím náklady na údržbu celosvětového internetu. A to už by si jen ty platící weby nezaplatily vůbec.. Skončil by taky. Ostatně, jak by asi dopadli jen lokální provideři kdyby se jim většina klientů odhlasila že o internet na plácenych webech nemají zájem?

zjentek

No jak asi. Uživilo by se ještě mnohem více idiotů a debilů, kteří nemíní a ani neumějí pracovat, než současně 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Randomčlověk

Weby by vypadaly stejně, lidské peněženky, skříně a ledničky by vypadaly jinak…

College

Provozovatelé webů by milovali každého návštěvníka